NYMBURK – HC KLATOVY  2:4

Nymburští hokejisté předvedli natěšenému domácímu publiku mdlý výkon, se kterým neměli šanci ani proti poslednímu týmu tabulky.

Hosté se dostali do vedení ve 13. minutě, kdy ruský hráč  Samoylov krásnou kličkou oklamal nejzkušenějšího nymburského obránce Kříže, poslal nahrávku na Bastla, pro kterého již nebylo problémem vstřelit úvodní branku.

Na začátku druhé části Samoylov prokličkoval celou nymburskou obrannou třetinou znovu a jeho akci zakončil brankou Pacanda. Vzápětí přidali hosté třetí gól, když Brázdila překonal ukrytou střelou od modré i Bastl. Až tříbrankové manko donutilo domácí k vyšší frekvenci. Snížit mohl Dulovec, v samostatném nájezdu proti Lejskovi ale neuspěl. Lépe se vedlo Královi, který hostujícího brankáře překonal mezi nohy. V závěru třetiny Král zamotal za brankou hlavu obránci, našel volného Stehlíka a bylo to 2:3.

V závěrečné třetině měl sice Nymburk mírnou převahu, ale žádný drtivý tlak v honbě za vyrovnáním se nekonal. Střelecká převaha byla na straně domácích, jenže vyložená šance se neurodila žádná a s dopředu avizovanými střelami si brankář hostí Lejsek dokázal poradit. Více než dvě a půl minuty před koncem se domácí odhodlali k power play, stejně jako z celým zápasem s ní ale nenaložili dobře a do prázdné branky inkasovali z hole Pacandy počtvrté.

Branky: 33. Král (Stehlík, Herna), 39. Stehlík (Král) – 13. Bastl (Houfek), 23. Pacanda (Nikita), 25. Bastl (Kubeš), 59. Pacanda. Rozhodčí: Horinek. Vyloučení: 4:4. Využití: 0:1. Diváci: 230. Třetiny: 0:1, 2:2, 0:1.
Nymburk: Brázdil – Herna, Kříž, Knesl, Kulich, Cicvárek, Rittig, Pokorný – Dvořák, Král, Stehlík – Dulovec, Bičiště, Šimek – Kadlec, Pilař, Brzák – Protivný.

Jakub Marvan