A právě na Jihočechy se nymburskému mužstvu daří. Sehrál s ním v letošní sezoně dva zápasy a v obou vyhrál. Navíc nastřílel po pěti brankách. „Podle předešlých výsledků i bodovému rozdílu jsme favoritem zápasu," přiznal bez skrupulí trenér nymburského mužstva Pavel Bičiště. „Měli bychom to zvládnout. Ale je také možné, že k nám přijede Písek bránit a třeba nám to nebude vyhovovat," přemýšlí nahlas před sobotním utkáním nymburský kormidelník.

Výhoda je ale jednoznačně na straně Nymburka. Ten poslední zápas vyhrál 6:3, navíc hraje na svém ledě. Písek dostal v Havlíčkově Brodě nakládačku 9:3. „Hosté musí absolvovat dlouhou cestu k nám. Pokud proměníme své šance, bude to dobré. Bude ale oproti minulému domácímu utkání potřeba zlepšit hru odzadu," má jasno trenér Bičiště.

Ten měl ve středečním zápase s Moravskými Budějovicemi k dispozici čtveřici nových hráčů. Bratry Martina a Tomáše Jandusovi, Svobodu a brankáře Nahodila. Do utkání s Pískem s nimi ale počítat nemůže. „Oni mají zápas, takže určitě nebudou," objasnil Pavel Bičiště.