NYMBURK – SHK HODONÍN  5:4 PP

Hosté se radovali hned z první vážnější akce, když přímo do růžku zamířil Špok. Jenže Nymburk byl aktivnější a v přesilovce díky Velechovskému vyrovnal. Krátce nato našel Malínský zpoza brány Dvořáka a ten poslal domácí do vedení. Pak se hra přelévala rychle ze strany na stranu, obě mužstva měla vyložené šance, ale uspěl až hostující Stejskal, který si nenápadně vyjel z rohu kluziště a vyrovnal. Těsně před koncem první části však domácí Velechovský trefil Sirotka, od nějž se puk odrazil za záda Baruse, a tak šel Nymburk do kabin s jednogólovým náskokem.

Také ve druhé části měli hráči na obou stranách několik příležitostí ke vstřelení gólu. Hodonínský Jurásek trefil břevno a jeho spoluhráč Fiedler zase nepochopitelně místo střely do prázdné branky ještě přihrával. Z gólu se tak radovali domácí. Cicvárek našel pasem přes celé hřiště Stehlíka, který nedal Barusovi šanci.

Na začátku třetí třetiny ale domácí o dvoubrankový náskok přišli. Dvě vteřiny po uplynutí Sedlákova trestu snížil na rozdíl jediné branky Peš a ten samý hráč krátce nato našel volného Juráska, který zakončoval do odkryté branky. Deset minut před koncem trefil v přesilovce domácí Vrba tyč. V té samé přesilovce ujeli hosté po obrovské chybě domácích „dva na nikoho," ale Stejskal s Fiedlerem tuto šanci nevyužili. V závěru mohli hosté rozhodnout ve dvou přesilovkách, obě ale domácí ubránili.

V prodloužení pak byl vyloučen hodonínský Fiedler a domácí se díky Šeflově přesnému pokusu mohli radovat z vítězství.

Branky: 14. Velechovský (Sirotek), 15. Dvořák (Malínský, Stehlík), 20. Sirotek (Velechovský, Sedlák), 33. Stehlík (Cicvárek), 64. Šefl (Malínský, Stehlík) – 6. Špok (Kříž), 19. Stejskal, 42. Peš (Pokorný), 47. Jurásek (Peš). Rozhodčí: Jechoutek. Vyloučení: 8:8. Využití: 2:0. Diváci: 151. Třetiny: 3:2, 1:0, 0:2 – 1:0. Vývoj skóre: 0:1, 2:1, 2:2, 4:2, 4:4, 5:4.
Nymburk: Bílek – Malínský, Cicvárek, Kurka, Šefl, Vrba, Sem – Dvořák, Stehlík, Šimek – Velechovský, D. Protivný, Sedlák – Rys, Jiránek, Belay – Bílek, Sirotek.

JAKUB MARVAN