Konečně jste se dočkali nového stadionu. Jak se těšíte na mistrovské zápasy v této aréně?

Samozřejmě se těšíme moc.  Věříme, že již nebudeme hrát před prázdnými tribunami a z poděbradského zimáku uděláme obávanou pevnost pro všechna mužstva.

Čekáte, že si na váš zimní stadion najde cestu opět početná skupina příznivců, jako tomu bylo v minulých letech?

Jsem přesvědčen, že Poděbradským fanouškům hokej chyběl a na nový zimák přijdou. Jestli budou chodit celou sezonu bude záležet na našich výsledcích a přístupu k zápasům.  Myslím, že dokáží ocenit, když se zápas nepovede, ale odmaká, nebo když hráči odkloužou celý zápas bez většího zájmu porvat se o vítězství.

Po třech letech nymburského azylu se tedy vracíte domů. Co na to říct?

Co se týče tréninkových podmínek, nejvíce na tom bude profitovat naše mládež. V Nymburce jsme byli nuceni z finančních důvodů brát pouze ledy v časech, které jsou komerčně nezajímavé. Doma mohou všechna mužstva trénovat podle svých potřeb, budeme se snažit brzy obnovit všechna mládežnická mužstva a aktivně pracovat na náboru. Nejvyšší ambice má letos dorost, jehož cílem je vyhrát  krajskou ligu a probojovat se do kvalifikace o ligu staršího dorostu. Pro A tým bude, doufám, největší změnou početná divácká kulisa.

Pojďme k nadcházející sezoně a poděbradskému A – týmu. Sehráli jste několik přípravných střetnutí, jak jste s nimi spokojen?

Výsledkově se nám příprava vcelku povedla, ale až úvod sezony ukáže, jak na tom opravdu jsme. Nechceme jako poslední sezony  od listopadu koukat se strachem pod sebe a bojovat o záchranu.

Jaká byla vůbec celá příprava?

Letní dril probíhal letos spíš na moderním školním hřišti Na Valech, protože místo tradiční suché přípravy  travnaté hřiště Na Ostende bylo na trénink neustále neposekané a nepřipravené. Letních tréninků se účastnila základní osa týmu, na jejíž bedrech bude ležet největší odpovědnost za výsledky v celé sezoně.

Jak je tedy podle vás mužstvo připravené na nadcházející sezonu?

Já i hráči jsme se snažili, abychom byli připraveni dobře. V minulé sezoně jsme dojeli na nevyrovnanost výkonů, tomu se musíme vyvarovat hlavně v domácích utkáních. Zde nesmíme zbytečně ztrácet body.

Došlo v kádru Poděbrad k výrazným hráčským změnám?

K výrazným hráčským změnám nedošlo. Největší posilou je určitě příchod Pavla Kubáta z Kolína, dále máme domluvené některé hráče ze stejného týmu na střídavé starty.

Jaké jsou vaše cíle před novou sezonou?

Myslím, že tuto odpověď si můžete zkopírovat  z předchozích předsezonních rozhovorů (smích).

Sezonu začnete utkáním na ledě Kralup. Co si od prvního střetnutí slibujete?

Určitě to nebude nic jednoduchého. Kralupy budou chtít ukázat, že se do ligy vrací právem a dobře začít. Stejně ale i my jim budeme chtít ukázat,  jaký je rozdíl mezi krajskou ligou a soutěží. Jedeme si pro první tři body v sezoně.