Nymburk dvakrát prohrával, ale manko vždy dorovnal. Pak se dostal do vedení a už jej nepustil. „Vyhráli jsme, ale bylo to zuby nehty,“ hlesl nymburský kormidelník Pavel Bičiště.

Ten nebyl s výkonem svého týmu vůbec spokojený. „První dvě třetiny byly z naší strany hrozné. Asi nejhorší za celou sezonu. Utkání bylo ale v režii Michala Krofty, díky němuž jsme získali všechny body,“ chválil brankáře jeho nadřízený.

Začátek byl ze strany hostí špatný. „Já bych řekl že velice špatný. Sice jsme dohráli třetinu za stavu jedna jedna, ale do pěti minut jsme dali domácím šanci dvěma vyloučeními. Oni měli asi deset střel, my žádnou. A jen díky Kroftovi byl stav nerozhodný,“ popsal první třetinu nymburský trenér.

I ve druhé části jako první udeřili domácí. „Dostali jsme gól, ale rychle jsme to otočili v náš prospěch. Malinko jsme hru zlepšili, ale ne moc,“ vyprávěl Bičiště.

Úkol pro závěrečnou část zněl jasně: uhlídat těsný náskok. Povedlo se. „Poslední třetina už byla celkem dobrá. Chtěli jsme to dotáhnout, ale hrozně jsme se na to nadřeli. Navíc domácí měli asi pět vyloučení, my jich měli asi deset. Ale zvládli jsme to, přežili jsme i power play a navíc jsme přidali čtvrtou branku do prázdné. Ale jak už jsem řekl, předvedli jsme asi to nejhorší, co jsme mohli předvést,“ dodal kouč vítězného celku.

Další zápas druhé ligy sehrají hokejisté Nymburka ve středu na ledě Dvora Králové, utkání začne v 18 hodin. Svým fanouškům se budou moci ukázat v sobotu, to od 17 hodin přivítají na svém ledě celek Klatov.

Děčín – NED Hockey Nymburk 2:4

Branky a nahrávky: 16. Faigl (Vaněk, Oliverius), 28. Petráš (Zajan) – 19. Rittig (Eis, Kolouch), 31. Eis, 32. Tržický (Kolouch, Bičiště), 60. Stehlík (Jirásek, Krofta). Třetiny: 1:1, 1:2, 0:1. Rozhodčí: Místecký. Diváci: 317.

NED Hockey Nymburk: Krofta – Kříž, Tržický, Mašek, Rittig, Knesl, Jirásek – Stehlík, Bičiště, Josefus, Král, Burda, Arnošt, Voženílek, Kolouch, Smejkal, Kačírek, Eis.