Pro nemocemi zdecimovanou sestavu Mělníka šlo na ledě lídra o cenný bod zúročený tím, že další dva abonenti na čelo tabulky venku nečekaně prohráli. Velké Popovice nestačily na stále se lepšící Rakovník. I když obhájce prvenství srovnal dvoubrankové vedení domácích, tak poslední desetiminutovku vůbec nezvládl a třikrát inkasoval.

Ještě větším překvapením bylo počínání posledních Poděbrad, které si vyšláply na Příbram. Domácí prohrávali ve druhé třetině už o dvě branky, ve zbytku utkání ale zabojovali o vyrovnání a v závěrečné pětiminutovce rozhodli. Hosté tak zůstávají na jediné výhře z posledních šesti zápasů.

Poděbradský trenér David Kubát viděl za „překvapivým" výsledkem zodpovědný přístup svých hráčů. „Věděli jsme, že Králův Dvůr zvítězil v Benešově a my si doma zaváhání nemůžeme dovolit a musíme zvítězit. Podle toho zápas vypadal."

Rozhodující podle něj bylo, že hráči zápas nevzdali ani po třetím inkasovaném gólu. Důrazem a především třemi využitými přesilovkami šli za cenným vítězstvím, od kterého si v lázeňském městě slibují odraz ze dna tabulky. „Teď nás čeká těžký zápas v Popovicích. V lednu další tři doma, ty musíme zvládnout, pokud chceme pomýšlet na záchranu, a to my chceme," dodal David Kubát.

Po týdenní pauze zaviněné rozsáhlou marodkou se do dění vrátila Vlašim. V souboji tabulkových sousedů proti Slanému to byl návrat vítězný. Hosté namlsaní dobrými výsledky z domácích zápasů sice dvakrát srovnali, poté už jejich snaha vždy vedla pouze ke kontaktnímu gólu. V dramatickém závěru domácí těsnou výhru ubránili. Ve spodní části tabulky je v totální krizi Benešov. Tentokrát doma prohrál s předposledním Královým Dvorem a zaznamenal už osmou porážku v řadě.

V krajské soutěži se i po startu odvetné části drží v čele Kutná Hora, které měla o víkendu volno. K ní se ovšem přiblížily Kralupy i Žabonosy. Oba celky si se svými soupeři doma poradily.

KRAJSKÁ LIGA – 14. KOLO

SK Černošice – Junior Mělník 3:2 SN
Branky: 8. Staněk, 15. Sobotka, nájezd Hofmeister – 5. Šubrt. 28. Příhoda. Vyloučení: 5:5. Využití: 1:0. Třetiny: 2:1, 0:1, 0:0.

HC Poděbrady – HC Příbram 6:4
Branky: 38. a 55. I. Procházka, 8. Malý, 29. Skokan, 33. Pozník, 58. Jelínek – 11. a 37. Svoboda, 12. Beneš, 28. Matouš. Vyloučení: 8 + 1x10 – 8 + 2x10. Využití: 3:1. Třetiny: 1:2, 3:2, 2:0.

Lev Benešov – HK Králův Dvůr 3:6
Branky: 10. Holánek, 13. Kucharčík, 33. Hynek – 14. a 27. Vodička, 14. Pánek, 25. Křesťan, 32. Kardoš, 59. Kraus. Vyloučení: 4:3. Bez využití: Třetiny: 2:2, 1:3, 0:0.

HC Rakovník – Sj. Vel. Popovice 6:3
Branky: 54. a 59. Král, 2. Kounovský, 14. Vyskočil, 39. Mikeš, 56. Kříž – 22. a 31. Chochola, 29. Žoha. Vyloučení: 8:9 + 2xTS. Využití: 1:0. Třetiny: 2:0, 1:3, 3:0.

Rytíři Vlašim – Lev Slaný 5:4
Branky: 10. a 26. Kočí, 35. Horálek, 39. Jaeger, 43. Výborný – 11. Kubinčák, 30. Lapáček, 39. Tomáš, 59. Novák. Vyloučení: 4:2. Využití: 1:0. Třetiny: 1:1, 3:2, 1:1.

HC Jesenice – BK Ml. Boleslav B 6:3
Branky: 11. a 16. D. Formánek, 15. Hrdina, 40. Mahel, 41. R. Formánek, 57. Mojžíš – 16. Michal Ficek, 27. Hart, 33. Rovný. Vyloučení: 3:3. Využití: 2:0. Třetiny: 3:1, 1:2, 2:0.

KRAJSKÁ SOUTĚŽ

12. kolo: Kralupy – Neratovice 7:3, Žilina – Božetice 2:3 po SN, Žabonosy – Sp. Příbram 5:2, Zlonice – Hvězda Kladno 5:2, Hořovice – Sedlčany 3:8.

1. Kutná Hora 10 9 0 0 1 48:19 27
2. Žabonosy 11 7 2 0 2 52:27 25
3. Kralupy 11 8 0 0 3 65:40 24
4. Neratovice 11 6 1 0 4 56:37 20
5. Žilina 11 6 0 2 3 45:33 20
6. Božetice 11 4 2 0 5 50:44 16
7. Sedlčany 11 4 1 1 5 48:51 15
8. Sp. Příbram 11 4 0 2 5 37:58 14