V utkání jako na houpačce se ve vedení vystřídaly oba týmy. Druhý obrat korunovaný vítězným gólem v předposlední minutě se v závěrečné třetině povedl domácím. „Pro nás je to velmi cenná výhra. Popovice hrají spoustu let špičku soutěže a s Mělníkem patří i letos k největším favoritům," neskrýval spokojenost trenér vítězů Luděk Záhorský. Kvalitní utkání podle něj ovlivnil svým výkonem rozhodčí. „Na obě strany nepískal dobře, vzal to až moc do svých rukou," soudil o utkání, v němž oba týmy využily po dvou přesilovkách. Výkony toho svého v sezoně pak zatím hodnotí jako velmi dobré. „Máme hodně technické mužstvo. Snažíme se soupeře přehrávat hokejově, než nějakou tvrdostí."

Porážky Velkých Popovic, která je při vyrovnanosti soutěže poslala až na páté místo, pomohla do čela Příbrami. Ta si doma i s přispěním hattricku Svobody poradila s Benešovem. Hostům nepomohlo k bodům ani střídání brankářů, ke kterému se odhodlali po dvou třetinách.

Bodovou ztrátu zaznamenal také Mělník, který s rezervou Mladé Boleslavi doma vyhrál až po nájezdech. Pro hosty se dovednostní disciplína stává stejně jako pro jejich „áčko" v extralize menším komplexem. Prohráli tímto způsobem už potřetí. Na soutoku hosté vedli po dvou třetinách už o dvě branky. Domácí v rozmezí tří minut otočili. Poslední slovo ale měli Boleslavští. Také Mělničtí střídali v utkání brankáře, jednička Vokurka odstoupil po první třetině kvůli naraženému kolenu. Daleko víc naopak těšil gól Jana Verneka, který místo letní přípravy bojoval s těžkou a zákeřnou nemocí.

Minulé premiérové venkovní vítězství nepotvrdil královodvorský nováček. Jeseničtí se v Berouně od začátku soustředili na pečlivou obranu. Nahrál jim i rychlý vedoucí gól, který se v polovině utkání dočkal v přesilovce pojistky. Domácí paradoxně snížili ve vlastním oslabení, když předtím nevyužili dlouhou početní výhodu pěti proti třem. Závěr si už hosté pohlídali.

Zlepšenou formu potvrdil Rakovník, který Vlašimi na jejím ledě nedopřál ani gól. Sám vykročil za druhou výhrou v řadě i celkově dvěma využitými přesilovkami a jistil ji do prázdné při power-play soupeře. Bez bodového zisku pokračují Poděbrady, jejichž hráči ztratili zápas ve Slaném v prostřední části. Domácí ji vyhráli 3:0. I když hosté nakonec proměnili některé ze svých šancí, na body už to nestačilo.

Krajská liga, 5. kolo

HC Příbram – HC Benešov 6:3
Branky: 4. Křivonoska, 18. Tobolič, 26. Šmejkal, 30. Mikeska, 39. a 53. Svoboda – 9. Babický, 28. Kočí, 45. Hynek. Rozhodčí: Doubek – Hrčka, Z. Kálal. Vyloučení: 11:15, navíc Polák (PB) a Císař (BN) 10 min. Třetiny: 2:1, 3:1, 1:1.

Jun. Mělník – BK Ml. Boleslav B 6:5 SN
Branky: 44. a 45. T. Havel, 11. Vernek, 24. Šubrt, 42. Příhoda, nájezd Příhoda – 6. Rovný, 13. Ficek ml., Ficek st., 37. Kejmar, 49. Protivný. Rozhodčí: Arazim – Hančl, Vilímec. Vyloučení: 5:8. Využití: 2:0. Oslabení: 0:2. Třetiny: 1:2, 1:2, 3:1.

SK Černošice – Sj V. Popovice 4:3
Branky: 2. Petráček, 29. Staněk, 44. Sem, 59. Jobek – hosté nehlášeno. Rozhodčí: Jecelín – Záhora, Kovačík. Vyloučení: 10:6. Využití: 2:2. Třetiny: 1:0, 1:3, 2:0.

HK Králův Dvůr – HC Jesenice 1:2
Branky: 51. Véber – 2. Zemánek, 31. Hrdina. Rozhodčí: Kučera – Větrovský, Čajan. Vyloučení: 7:5. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Třetiny: 0:1, 0:1, 1:0.

Rytíři Vlašim – HC Rakovník 0:3
Branky: 27. a 47. Ságner, 60. Vyskočil. Rozhodčí: Hruška – Lohr, Nevařil. Vyloučení: 6:6. Využití: 0:2. V oslabení: 0:1.
Třetiny: 0:0, 0:1, 0:2.

HK Lev Slaný – HC Poděbrady 5:2
Branky: 23. Zilcher, 34. Vránek, 35. Lapáček, 44. Cigánik, 55. Frolík – 42. Löffelmann, 51. Drahoňovský. Rozhodčí: Slaba – Kensek, Kálal. Vyloučení: 8:5.

Krajská soutěž

3. kolo: Božetice – Kralupy 3:4, Hvězda Kladno – Žilina 1:4, Zlonice – Žabonosy 3:5, Hořovice – K. Hora 4:6, Sp. Příbram – Sedlčany 7:8 SN.

1. Kralupy  3 3 0 0 0 23:10 9
2. Sedlčany 3 2 1 0 0 22:12 8
3. Žabonosy 3 1 2 0 0 12:8 7
4. K. Hora 2 2 0 0 0 13:6 6
5. Sp. Příbram 3 1 0 2 0 15:15 5
6. Žilina 3 1 0 1 1 10:10 4
7. Zlonice 2 1 0 0 1 7:7 3
8. Božetice 3 0 1 0 2 8:13 2