Kolín – Písek 3:1

Kolín měl víc ze hry, víc šancí, víc střel, ale po první třetině svítil na světelné tabuli stav 0:0. Dokonce i po třiceti minutách, dokonce i po pětatřiceti minutách. A to měli kozlové v tu dobu až skoro třicet střel. Hosté sice méně, ale taky pár štiplavých kousků.

„Zaplaťpánbůh, že jsme vyhráli. Soupeř dobře bránil a z naší strany to bylo trošku mátožné. Moc nám nebruslily nohy,“ řekl k zápasu Petr Martínek, trenér vítězů.

Když se psala třicátá sedmá minuta, skóre už se měnilo. Kolín dostal vůbec první přesilovku utkání. Byl to vlastně úplně první faul zápasu. A důležitý. Kolín šel totiž do vedení. Zumr číhal na kruzích, dostal přihrávku od modré, popojel na kruh a vystřelil přesně někam k tyčce do skulinky přes bránícího Březinu – 1:0.

V poslední části kolínští hokejisté ubránili počáteční přesilovku hostí, a pak se jali účtovat sobotní zápas. Nejprve to na sebe při bejku vzal Morkes. Objel celé pásmo a zpoza brány pak našel před bránou Kadlece, který z první nezaváhal. A do třetice Zumr vyhrál buly, hned se jal pro puk a ke střele a jeho aktivitu dokončil v branku Josef Malý. Kozlové v padesáté druhé minutě vedli 3:0.

Utkání chtěli vyhrát s nulou na kontě, ale pak se objevil hráč v úniku a byl faulován. Početní výhodu hosté využili. Kolín si rozpracovali a zakončovali do odkryté brány. To byla poslední úprava skóre. Zápas skončil 3:1 pro Kolín, který je nyní šestý v tabulce.

Branky: 37. Zumr (Malý, Hanzl), 44. Kadlec (Morkes, Panna), 52. Malý (Zumr) – 56. Ciboch (Medek, Hanus). Rozhodčí: Pilný – Pechánek, Roischel. Vyloučení: 3:2. Využití: 1:1. Oslabení: 0:0. Třetiny: 0:0, 1:0, 2:1. Diváci: 513.
SC Kolín: Martínek – Hanzl, Březina, Hlaveš, Pýcha, Voženílek, Barták, Havelka – Malý, Semirád, Zumr – Morkes, Kadlec, Panna – Kysela, Prokop, Kozák – Veselý, Pilný, Netušil.