„Věděli jsme, že Chotěboř to sem nepřijede jen odehrát, protože ještě nemá na předposlední Jindřichův Hradec takovou ztrátu, která by se nedala stáhnout," říkal po zápase trenér Nymburka Pavel Bičiště. „Soupeř začal s dobrou obranou, vytvořil si několik šancí a dostal se dokonce dvakrát do vedení," popisoval vývoj zápasu Bičiště. „Díval jsem se na poměr střel a soupeř nás přestřílel. S takovou střeleckou potencí se těžko vyhrává. Náš projev nebyl dobrý," měl jasno domácí trenér.

„Opět jsme chybovali v nahrávkách. Obránci vymýšleli věci, které v tréninku vůbec neděláme. Možná měli v podvědomí to, že jsme hráli proti poslednímu týmu. Měli jsme hrát jednoduše s tím, že se budeme dostávat do šancí, ale my jsme se do těch šancí dostávali strašně málo a hrozně jsme se na ně nadřeli," měl jasno nymburský trenér. „Proti Technice Brno, která je druhé v tabulce, jsme měli více brankových šancí než proti poslední Chotěboři," podotkl trpce Bičiště.

A pochválil také soupeře. „Chotěboř hrála v obraně velmi dobře. Hráči si drželi místa a do ničeho nás nepouštěli. Naopak my jsme propadali. Soupeř jezdil dva na jednoho, z čehož plynul větší počet střel soupeře," uvědomoval si Bičiště.

Do třetí třetiny šel Nymburk za stavu 3:2, ovšem o vítězství musel ještě tvrdě bojovat. „Chtěli jsme dát uklidňující gól, ale to se nepovedlo. Naopak po chybě v rohu jsme inkasovali. Naštěstí se nám padesát vteřin před koncem podařilo vstřelit vítězný gól. Tři body z tohoto zápasu jsou důležité, ale na výkon musíme rychle zapomenout. Předvést takovýto výkon příště, tak to je pád dolů," řekl na závěr nymburský trenér.

Jakub Marvan