SOKOLOV – NYMBURK  4:2

Nymburk nastoupil do utkání ve značně kombinované sestavě. Na soupisce chyběl nejlepší nymburský střelec Stehlík, který si vyjednává angažmá v první italské lize, nebyli ani junioři Hradce Králové. Naopak se do sestavy vrátil uzdravený Velechovský.

„Do Sokolova jsme jeli pouze v patnácti lidech a sestava byla značně kombinovaná. Ani jedna lajna v podobném složení nikdy předtím nehrála. V každé lajně byl někdo nový. Ve třetí pětce hráli čtyři obránci," řekl po utkání trenér nymburského mužstva Pavel Bičiště. „Přesto jsme i v této sestavě sehráli dobré utkání. Sokolovští měli v první třetině velký tlak, ale ten jsme přežili a nakonec se domácí ještě o výsledek obávali," řekl nymburský kormidelník.

Nymburk se celou první třetinu musel bránit tlaku domácích. Ti se dostali do vedení v 6. minutě, kdy domácí rychlík Flek dostal přihrávku do jízdy, prohnal se kolem nymburského obránce a střelou mezi betony překonal Brázdila. Další gól už ale domácí hokejisté přes množství střel a šancí nepřidali.
Ve druhé části hry už tlak domácích polevil a ke slovu se dostali i hosté, kteří v přesilové hře poprvé vážněji prověřili domácího brankáře Hrušku. Další početní výhoda však už hostům nevyšla. V oslabení totiž ujel suverénně nejlepší střelec domácích Flek a svůj samostatný nájezd proměnil ve druhý gól. V polovině utkání se konečně mohli radovat i hosté. Po vyhrané buly vystřelil Dulovec a domácí brankář poprvé kapituloval. Nymburští po gólu ožili, jenže ve 33. minutě byl Křížem v brejku faulován Vrána a sám postižený nařízené trestné střílení proměnil. Snížit mohl hostující kapitán Král, jeho pokus však mířil jen do tyče. O pár okamžiků později už ale Král mířil přesně a domácí tak šli podruhé do kabin s hubeným jednobrankovým náskokem.
Třetí dvacetiminutovka byla ve znamení urputného boje, kdy domácí bránili vedení, o které je chtěli hosté připravit. O možnost závěrečného náporu se ale nymburští hokejisté připravili sami, když špatně střídali a za technický přestupek museli na trestnou lavici. Přesto se pokusili o power play, ve které však do prázdné branky inkasovali z hole Fleka, který tak dokončil hattrick.

Branky: 6. Flek (Vrána, Novák), 26. Flek (Vrána), 33. Vrána TS, 60. Flek (Sýkora) – 30. Dulovec (Král), 38. Král. Rozhodčí: Valenta. Vyloučení: 5:6. Využití: 1:0. Oslabení: 1:0. Diváci: 730. Třetiny: 1:0, 2:2, 1:0. Vývoj skóre: 2:0, 2:1, 3:1, 3:2, 4:2.
NED Hockey Nymburk: Brázdil – Kříž, Herna, Knesl, Rittig, Pokorný, Kulich – Velechovský, Král, Dulovec – Bičiště, Brzák, Šimek – Dvořák, Cicvárek, Kadlec.