„První vzájemný zápas jsme sice prohráli, ale Kolín už není takový, jaký býval,“ uvedl před středečním zápasem trenér nymburského celku Pavel Bičiště. „Hrajeme doma a po dvou výhrách panuje v mužstvu dobrá nálada. Kolínu chceme vrátit porážku,“ plánuje si kouč nymburských hokejistů.

Jeho tým porazil Dvůr Králové 5:3, pak zdolal i poslední Letňany na jejich ledě hladce 4:0. Gólman Krofta vychytal čisté konto. „Je teď naší jistotou, chytá ve velké pohodě. Jeho jistota dodává hráčům klid,“ všiml si kouč Bičiště.

Domácí věří, že se jejich pohoda projeví i v zápase s Kolínem. „Chce to zachytit začátek, od toho bychom se mohli odrazit. A kdybychom dali první gól, bylo by to dobré,“ věří v úspěch v derby nymburský kormidelník. „Půjde hlavně o bojovnost a nasazení,“ dodal.

Ovšem Kolín nebude chtít rozhodně prodat svoji kůži lacino. Navíc jde o derby, které sleduje velké množství fanoušků. „,Měli jsme volný víkend. Od pondělí se připravujeme. Je to derby, těšíme se na něj, chceme vyhrát. Navíc nás pak čeká šňůra tří zápasů doma s těžkými soupeři, takže se chceme dobře naladit,“ řekl před utkáním trenér Kolína Petr Martínek.

14. kolo druhé ligy: NED Hockey Nymburk – SC Kolín (středa 31. října od 18 hodin)