Kolín – Nymburk 1:2

Z kolínské části tribuny přilétá na led dělobuch, a to do bezprostřední blízkosti nymburského gólmana Blažíčka. Ten je ochromen. Hra je přerušena, volá se pořadatelská služba, městská policie. Část zimního stadionu se musí vyklidit. Nehraje se skoro čtvrt hodiny. Kolínský lauf je tedy ten tam a Nymburk má naopak čas srovnat si hlavu.

To rozhodlo. Magická návštěva, 2020 diváků, ale na toho jednoho neznámého budou kolínští hokejisté asi ještě chvíli v nedobrém vzpomínat. Připravil je o možnost rychlého obratu. Na tom se shodli všichni aktéři.

Kolín pak ještě měl čas, ale euforie byla pryč. Kozlové i tak makali, snažili se tlačit dopředu. Díky nymburské hře v šesti a odvolání gólmana měli ještě celou poslední minutu přesilovku šest na čtyři. Ale ne, branku modrobílí nedali. A po závěrečné siréně se loučili s kolínskými fanoušky. Prohráli 1:2. Sezona jim skončila.

Naopak Nymburk, ten se může těšit na semifinále play-off. Porazil Kozly 2:1 v rozhodujícím mači, i na zápasy. V sobotu 19.února se ujal vedení na konci první třetiny, kdy Kazatelův pokus dorazil za Blažka Šimek, a pak se pod lapačku kolínského gólmana trefil Sirotek.

Branky: 52. Nedbal - 19. Šimek (Kazatel), 51. Sirotek. Rozhodčí: P. Würtherle - Marek, Rybáček. Vyloučení: 5:8. Využití: 0-0. Oslabení: 0-0. Třetiny: 0:1, 0:0, 1:1. Diváků: 2020. Kolín: Blažek - Nedbal, Procházka, Pohl, Drak, Pýcha, Přibyl - Skokan, Malý, Musil - Mejzr, Pospíšil, Dulovec - Morkes, Cerk, Kubát. Nymburk: Blažíček - Hataš, Cicvárek, Müller, Vlach, Zákoutský, Pánek - Dvořák, Sirotek, Klíma – Kazatel, Šimek, Zadina - Hrubant, Kedršt, Liška – Tregl.