Vrcholem každého sportovce je dostat se na olympijské hry. Vám se to podařilo. Jste hodně šťastný?
Tak určitě (smích). Jsem moc šťastný! A vlastně je to už podruhé, co česká sledgehokejová repre bude na Zimních paralympijských hrách! Poprvé to bylo ve Vancouveru 2010.

Vy jste členem sledgehokejového mužstva. Jaký má český tým před paralympijským turnajem cíl?
Náš tým je velice kvalitní i když momentálně máme největší věkový průměr a největší hendikepy ze všech týmů. Pro nás bude velký úspěch postup ze skupiny a cíl je obhajoba čtvrtého místa z mistrovství světa v Korei. A samozřejmě budeme dělat vše pro to, abychom si odvezli medaili na prsou.

A jaké jsou vaše osobní cíle před paralympiádou?
Přivézt si medaili!

Patříte mezi ty hráče českého týmu, kteří se nechali před Soči potetovat. Jaký motiv máte vy a proč právě tento motiv?
Já jsem si nechal vytetovat Spartského krále Leonida, protože vystihuje mé odhodlání a bojovnost kterou předvádím na ledě.

Určitě jste sledoval olympijské hry. Co vás nejvíce nadchlo a co vás zklamalo?
Asi nejvíc mě nadchla Martina Sáblíková a Eva Samková. A nejvíce mě zklamali čeští hokejisté, i když si myslím, že nehráli nejhůře, tak měli na víc.

Co jste říkal na výkony českých hokejistů?
Ve složení, co tam byli, měli na to hrát o medaile a ne vypadnout  ve čtvrtfinále.

Máte před paralympiádou nějakou speciální přípravu?
Máme mnoho tréninků a častější soustředění, než je normální a samozřejmě individuální přípravy.

Co vlastně děláte v civilním životě a jaké jsou vaše koníčky?
Já jsem nezaměstnaný kvůli úrazu, co se mi stal. Byl to pracovní úraz. Jinak mé koníčky jsou hendbike, plavání a monoski.

A jak to všechno jde skloubit a zvládnout? Musí to být hodně náročné.
Jelikož nechodím do práce jako někteří kluci z repre, tak to zase až takový problém pro mě není. Jen při větší náročnosti a zatížení musím více odpočívat kvůli zdravotním problémům, co jsou spojené s úrazem. Jediný větší problém je to skloubit s mou manželkou, se kterou se málo vídáme kvůli náročnosti a velké vytíženosti před paralympiádou. Ale doma mám velkou podporu tak je to v pohodě (smích).

Povezete si sebou do Soči nějaký talisman pro štěstí?
Tak přímo talisman pro štěstí nemám, ale dostal jsem vlajku naší obce, kterou vyvěsím v olympijské vesnici na balkón, kde budeme bydlet. To bude pro mě asi talisman a pohon dokázat, co je ve mně.

V sobotním tištěném vydání Nymburského deníku najdete rozhovor s Jiřím Raulem z Křečkova, který je rovněž členem českého sledge hokejového týmu.