NYMBURK – MOR. BUDĚJOVICE 2:4

Nymburský tým doplnila rovná pětice boleslavských mladíků, domácím borcům to ale nebylo nic platné.

Nymburk měl výborný vstup do utkání, když už na konci první minuty usměrnil Sedlák Sirotkovu ránu za záda hostujícího brankáře. Hosté odpověděli v polovině osmé minuty. Nájezd dva na jednoho zakončil po přihrávce Pešky Barták. Po Sirotkově faulu, který rozhodčí ocenil pětiminutovým trestem, se hostům naskytla dlouhá přesilovka, ve které se jim podařilo jít do vedení. Zábojníkovu ránu ještě Bílek skvěle vyrazil, na dorážku Mikeše byl  krátký.

V prostřední třetině se domácím podařilo po rychlém protiútoku vyrovnat, když se opět trefil Sedlák. Nymburk svého soupeře tlačil, ale dvě největší šance zůstaly nevyužity. Šimek trefil na čáře Sechovce, který obětavě nahradil brankáře Bošku, Bičiště svůj nájezd zakončil střelou do Boškovy lapačky.

Ve třetí třetině přestřelil ve vlastním oslabení branku hostí Velechovský, a tak soupeř trestal. Bílek vyrazil Sechovcovu ránu přímo na hůl Buly, který poslal hosty do vedení. Hokejisté Moravských Budějovic si hlídali náskok a když v 57. minutě vstřelili po nájezdu dva na jedno čtvrtou branku, bylo rozhodnuto.

Branky: 1. Sedlák (Sirotek, Velechovský), 26. Sedlák (Sem) – 8. Barták (Peška), 18. Mikeš (Zábojník, Barták), 47. Bula (Sechovec), 57. Sobotka (Kovalský). Rozhodčí: Vokřál. Vyloučení: 5:4, navíc Sirotek (N) 5+dku. Využití: 0:1. Diváci: 200. Třetiny: 1:2, 1:0, 0:2. Vývoj skóre: 1:0, 1:2, 2:2, 2:4. Nymburk: Bílek – Malínský, Cicvárek, Dvořák, Sem, Kulich, Vrba, Veselý – Tregl, Stehlík, Šimek – Velechovský, Sirotek, Sedlák – Belay, Rys, Jiránek – Bílek, D. Protivný, Bičiště.

Jakub Marvan