„Druhé místo je zcela jistě příjemným zpestřením předsezonní přípravy. Ale na druhou stranu vůbec nic neznamená a od třináctého září se bude hrát zcela jiný hokej než na tomto turnaji," uvědomuje si poděbradský trenér David Kubát.

V prvním střetnutí porazili hokejisté z lázeňského města celek Kralup nad Vltavou. „Zápas nepřinesl žádný pěkný hokej a výsledek je pro nás rozhodně lepší než předvedená hra," přiznal poděbradský trenér Kubát.

Ve druhém mači slavily Poděbrady opět vítězství, když se jim podařilo zdolat pořadatelský tým. „Celé utkání se odehrávalo v husté mlze na hranici regulérnosti," řekl poděbradský kormidelník. Jeho tým prohrával po dvou třetinách o jeden gól, v závěrečné části skóre otočil čtyřmi zásahy. „Do poslední části hry jsme šli s cílem pokusit se o zvrat a obrat domácí Popovice o nějaký ten bodík," uvedl kouč. A to se povedlo.

V posledním utkání Poděbrady nevstřelily ani jediný gól a přišly o první místo v turnaji. „K zápasu snad jen tolik, že bez vstřeleného gólu nelze pomýšlet na úspěch a právě ta jedna branka by nám zajistila první místo na turnaji. V zápase jsme neprojevili dostatečnou vůli a důraz před soupeřovou brankou," řekl po turnaji Kubát.

Výsledky Poděbrad

HC Poděbrady – HK Kralupy 7:2  (2:0, 3:0, 2:2, 16. Skokan, 19. Vašát, 35. Skokan, 40. Malý, 40. Pácal, 43. Struhala, 53. Löffelmann)

HC Poděbrady – Slavoj Velké Popovice 5:3  (1:1,0:1,4:1, 5. Drahoňovský, 43. Šebesta, 46. Malý, 57. Löffelmann, 60. Drahoňovský)

HC Poděbrady – HC Jesenice  0:1  (0:1, 0:0, 0:0)