Voráček po konci dlouhého a úspěšného angažmá ve Philadelphii hodlal zakončit kariéru za mořem tam, kde ji začal, tedy v Columbusu, ale po několikátém úrazu hlavy mu lékaři doporučili klid a kariéru tak přerušil. Zda se ještě k hokeji někdy vrátí, není jisté, ale pokud by mu to zdraví dovolilo, určitě by s ohledem na blížící se MS v Praze o návratu uvažoval.

Aktuálně vlastní jeho práva Arizona Coyotes, vedení klubu však muselo Voráčka zapsat na listinu dlouhodobě zraněných a čtyřiatřicetiletý kladenský rodák se z Ameriky vrátil zpět do Čech.

Hokejisté Vítkovic (v bílém) v duelu 3. kola hokejové extraligy proti Kladnu.
Foto: Poprvé Bow, Frolík, ale hlavně první výhra Rytířů. Teď na Spartu!

Teď se ozvalo mateřské Kladno, kam se vrátí po sedmnácti letech. „Kubovi jsme nabídli, jestli by chtěl Kladnu trenérsky vypomoci, a těší nás, že přijal,“ říká na klubových stránkách sportovní manažer Rytířů Jiří Burger, podle něhož by Voráček měl působit jako mentor a zaměří se hlavně na přesilové hry.

Zdroj: Youtube

Sám Jakub Voráček k nové spolupráci uvedl, že přišla na základě telefonátu s šéfem Rytířů Jaromírem Jágrem. S ním bojoval společně v jedné sezoně za Philadelphii a byli účastníky jedné z nejúchvatnějších sérií Stanley Cupu všech dob proti Pittsburghu. „Seběhlo se to rychle a bylo to i trochu překvapení. Volal jsem si s Džegrem a dohodli jsme se na nějaké formě spolupráce. Pro mě to bude nová zkušenost a doufám, že Kladnu pomůžu,“ krátce nastínil Voráček svou roli v týmu, kde se sejde s vrstevníkem s kamarádem Michaelem Frolíkem