Mezi zhruba dvěma stovkami fanoušků byl i takový, který si koledoval o nemoc. „Jedu sem rovnou z koupání v Kostomlátkách. Je to velmi zvláštní přechod, z vody na zimní stadion,“ usmíval se chlapík.

Na prohřátém stadionu si našel místo i nepříjemný hmyz. „O přestávce jsem si šel pro pivo a od ledu na mě zaútočila sršeň. To už mi přijde skoro surrealistické,“ komentoval další z příznivců netradiční zážitek z druholigové premiéry.

Nymburští hráči měli do utkání o jednu motivaci navíc. Nastoupili v nových tmavých dresech vyrobených po vzoru aktuálního vítěze NHL. „V dnešní době je obvyklé, že mužstva mění barvy dresů. Zvolili jsme aplikaci dresů Washington Capitals, letošního vítěze Stanley cupu. To je velká motivace, ne?“ komentoval novinku prezident klubu Tomáš Netík.

Na ledě už tak veselo nebylo. Některým hráčům se ve výstroji očividně hůře dýchalo. Nutno sportovně uznat, že s podmínkami se alespoň podle aktivity a pohybu na ledě lépe vyrovnali hosté z Jablonce nad Nisou. Byli aktivnější, rychlejší, více stříleli. A když Nymburští neproměnili ani jednu z devíti přesilových her, na zisk bodů nedosáhli. Prohráli 2:3. „Na to, že to byl první ostrý zápas v sezóně a v jaké teplotě se odehrál, já před všemi hráči smekám a tvrdím, že to byl luxusní hokej,“ komentoval utkání při odchodu ze stadionu další domácí příznivec.