Nymburk – Trutnov 2:4

Nymburk začal výborně a v polovině zápasu se dostal do dvougólového vedení. Ještě do konce druhé třetiny ale hosté vyrovnali a v závěrečném dějství dvěma brankami rozhodli o svém vítězství.

„Chtěl jsem ještě více vidět nové hráče v našem týmu, a tak první lajna odehrála jen první třetinu. Bylo to živé utkání, ve kterém jsme si oproti prvnímu zápasu vyzkoušeli i přesilovky. Vedli jsme dva nula, ale o vedení jsme přišli a nakonec prohráli. Sice jde jen o přípravu, ale není to příjemné. Při všech našich inkasovaných gólech jsme měli puk v držení, ale přišla ztráta a gól. Nebylo to tak, že by nás soupeř přehrával v nějakých rychlých protiútocích. Měli jsme dlouhá střídání a útočníci příliš nepomáhali bekům. I to byla příčina gólů, které jsme dostali. V závěru jsme si ještě vytvořili tlak, ale snížit se nám už nepodařilo," popisoval průběh zápasu nymburský trenér Pavel Bičiště.

Nymburk stále zkouší nové hráče. „Máme v týmu spoustu nových mladých kluků, navíc ještě určitě někdo vypadne z nějakého týmu z první ligy, a tak bude z čeho vybírat. Jádro týmu máme pohromadě a teď je třeba jej jen vhodně doplnit. Z Mladé Boleslavi bychom měli mít tři brankáře na střídavý start. Do pole se pak uchází o místo v týmu mladíci ze Slávie Adolf Straka, Josef Bureš, Petr Josefus, dále Lukáš Hamhalter z Frýdku-Místku, Daniel Arnošt, který hrál vloni v Řisutech a reprezentoval na univerziádě, Petr Chaloupka, který hrál v Trutnově a Nymburák Vojtěch Sedmik, který prošel mládežnickými kategoriemi v Mladé Boleslavi. Někteří se do sestavy určitě dostanou," řekl kouč.

Branky: 12. Arnošt, 33. Ječný – 35. Kastner, 38. Kysela, 45. Malý, 51. Půlpán
Nymburk: Matoušek (od 30. Krofta) – Straka, Chaloupka, Loučka, Saňa, Rittig, Novák, Bureš, Knesl, Kříž, Chmelař – Protivný, Sedmik, Eis, Bičiště, Ječný, Arnošt, Smejkal, Hamhalter, Kuzďas, Josefus, Šimek.

JAKUB MARVAN