„Bylo to úplně jiný zápas, než ten v pondělí, kdy jsme měli hodně šancí na vítězství. Tentokrát jsme neměli v podstatě žádnou vyloženou šanci," načal hodnocení třetího vzájemného utkání trenér Nymburka Pavel Bičiště.

Zatímco v pondělí Nymburk po první třetině vedl dva nula, tentokrát prohrával nula jedna. „Myslel jsem si, že se po první přestávce něco změní, ale ono se nezměnilo nic. Soupeř nás vysoko přestřílel. Naše aktivita dopředu nebyla prakticky žádná. Navíc jsme inkasovali druhou branku," popisoval vývoj utkání nymburský trenér.

Těsně před koncem druhé dvacetiminutovky navíc inkasoval Nymburk potřetí. „Soupeřův hráč byl pokrytý dvěma našimi hráči, přesto dokázal dloubnout puk pod víko," s povzdechem líčil kouč.

Nymburk tak vstupoval do závěrečného dějství s třígólovým mankem. „I s tímto výsledkem se dá ještě něco dělat, o čemž jsme se v sezoně přesvědčili několikrát. Chtěli jsme to otevřít a jít po soupeři. Dát nějaký gól a dostat ho pod tlak," prozradil stanovenou taktiku na třetí část kouč Nymburka. „Nic z toho se ale nestalo. Soupeř zaslouženě vyhrál," sportovně uznal šéf nymburské střídačky.

Nymburku se podařilo vstřelit čestnou branku až v poslední minutě zápasu. „Doufám, že vstřelený gól nás povzbudí a soupeře doma porazíme. Chceme jít dál. Tentokrát to ale nesedlo. Komplexně celé mužstvo jsme nepodali dobrý výkon. Vím, že kluci chtějí, takže se doma o vítězství popereme. Soupeř sice vede dva jedna, ale ještě není konec. Tentokrát budeme hrát doma my a věřím, že podáme stejný výkon jako v prvním zápase a vyhrajeme," řekl na závěr nymburský kormidelník.

Čtvrté vzájemné utkání se hraje na nymburském zimním stadionu dnes (pátek) a začne v 18 hodin. Vyhraje Nymburk domácí zápas a vynutí si páté rozhodující utkání nebo pro něj sezona skončí?

Jakub Marvan