Hokejistům Nymburka nevyšel na ledě třetího týmu tabulky start do zápasu. „Sice jsme měli první střelu, ale hned z prvního protiútoku jsme inkasovali," přibližoval úvod utkání nymburský trenér Pavel Bičiště.

Na začátku druhé části inkasoval Nymburk podruhé, v závěru druhého dějství ale využil dvě dvojnásobné přesilovky a bylo vyrovnáno. „Šance na gól jsme měli i předtím, ale v koncovce se nám nedařilo. Nebyli jsme horší než domácí, jen jsme nemohli dát," řekl trenér Nymburka.

Do poslední třetiny tak šly  oba týmy za vyrovnaného stavu. „Bylo jasné, že kdo dá třetí gól, bude blízko vítězství," uvědomoval si Bičiště.

Domácí nakonec ve třetí třetině překonali nymburského brankáře Bílka celkem třikrát a zvítězili 5:2. „Po vyrovnání jsme byli na koni, jenže jsme vyhořeli v proměňování dalších šancí," posteskl si šéf nymburské střídačky. Ten měl v zápase opět k dispozici boleslavské mladíky, ti se však v zápase neprosadili. „Den před tím hráli utkání extraligové juniorky v Chomutově. Proti Žďáru už jim chyběla trochu šťáva," uvedl trenér Pavel Bičiště.

Jakub Marvan