NYMBURK – HC LVI BŘECLAV  4:1

Domácí byli v každé třetině o jednu branku lepší než soupeř, a tak po zásluze zvítězili.

Skóre zápasu otevřeli domácí hokejisté již v polovině třetí minuty. Dvořák vyhrál buly, K. Šimek vypálil a jeho ránu tečoval do sítě Břeclavi Martinec.

Domácí se ale neradovali z vedení dlouho. Po zmatcích před nymburskou brankou vyrovnal břeclavský Bartoš. Ve vlastním oslabení potom ujel nymburský Sedlák, ale na Žurka nevyzrál. V závěru třetiny nevyužili hosté minutu a půl dlouhou dvojnásobnou přesilovku, a tak po jejím skončení pykali. Šimek vystřelil a důrazný Jonáš pohodlně dorážel do prázdné brány – 2:1.

V polovině utkání se Nymburk díky přesilovce dostal do velkého tlaku, který ale hosté ustáli. Přesto ještě do konce druhé třetiny potřetí inkasovali, když se po opakované dorážce prosadil Velechovský.

V úvodu závěrečné dvacetiminutovky se znovu po dorážce prosadil Velechovský a utkání bylo prakticky rozhodnuté. Hosté sice ještě občas zahrozili, vše ale jistil výborný Matoušek. Naopak Žurka na druhé straně muselo od dalšího gólu po střele Tregla zachraňovat břevno.

Branky: 3 Martinec (K. Šimek, Dvořák), 20. Jonáš (M. Šimek, Malínský), 35. Velechovský (Sedlák, Stehlík), 44. Velechovský (Sedlák, Šefl) – 4. Bartoš (Popolanský, Zábranský). Rozhodčí: Veinfurter. Vyloučení: 7:6. Využití: 2:0. Oslabení: 0:0. Diváci: 240. Třetiny: 2:1, 1:0, 1:0. Vývoj skóre: 1:0, 1:1, 4:1.
NED Hockey Nymburk: Matoušek – Velechovský, Cicvárek, Vlach, Šefl, K. Šimek, Sem – Velechovský, Stehlík, Sedlák – Tregl, Šimek, Jonáš – Dvořák, Štěpán, Martinec – Bílek, Drda.

JAKUB MARVAN