Počet pěti zápasů je pro Nymburk dostačující. „Myslím, že je to ideální. Dohodli jsme se na tom s panem Netíkem (prezident klubu – pozn. red.), loni jich bylo šest, takže je to podobné,“ uvedl trenér nymburského celku Pavel Bičiště, „Spíše bude lepší dobrý trénink, než někam cestovat,“ řekl kouč.

Příprava týmu už začala. „Zatím je to takové volnější, ale normálně trénujeme. I když to není zatím v takovém tempu. Od pondělí už pojedeme naplno. Jedeme na ledě, tak jak to má být,“ nastínil nejbližší plán Bičiště.

V přípravě dostanou příležitost noví hráči, kteří budou v týmu na zkoušku. „Noví hráči určitě přijdou. Ale zatím je to jen začátek, takže nemá cenu jmenovat někoho speciálně. Budeme zkoušet několik hráčů, v dalších týdnech bude jasněji,“ mlží nymburský kormidelník.

Mezi posilami by mohli být i hráči ze zahraničí. „Zkouší to s námi jeden Kanaďan, je to silný a robustní hráč. Dále by se měl zapojit Švéd, který se tady chce ukázat, a chce začít ve druhé lize,“ řekl kouč Bičiště.

Klub hlásí také návraty. Z Francie se vrátil Josefus a připojit by se měl také Arnošt a na sezonu by měl být připravený. To je pro nás příjemné,“ zaradoval se trenér nymburského mužstva.

Tím méně příjemným je pak odchod Ječného a Sani. „Ti odejdou do Letňan,“ dodal Pavel Bičiště. 

Program přípravy
úterý 15. srpna Jablonec n. N. - Nymburk
čtvrtek 17. srpna Havlíčkův Brod - Nymburk
úterý 22. srpna Nymburk – Jablonec n. N.
čtvrtek 31. srpna Nymburk - Kolín
čtvrtek 7. září Kolín - Nymburk