ML. BOLESLAV B – PODĚBRADY 2:0

Poděbrady rozhodující zápas sezony nezvládly a po šesti letech sestupují do Krajské soutěže.

„Odehráli jsme slušný zápas v obranné fázi, bohužel v útoku to již bylo výrazně horší. Je škoda, že takto zodpovědný výkon jsme podali až v posledním zápase, možná jsme teď mohli mít jiné starosti," okomentoval smutně a krátce poslední zápas sezony poděbradský trenér David Kubát.

Přestože poděbradský brankář Král udržel čisté konto, rezerva Boleslavi vyhrála 2:0. Hlavně první gól se jen tak nevidí a jen podtrhl nepovedenou sezonu Poděbrad. Při signalizovaném vyloučení domácího hráče opustil brankář Poděbrad branku, Brzák špatně odhadl situaci a puk z jeho hole doklouzal k překvapení všech do prázdné branky a domácí šli snadno do vedení.

V další části utkání se hrál opatrný hokej s minimem šanci na obou stranách. Poděbrady dokazovaly, proč mají nejméně vstřelených branek v soutěži. Jejich pokusy, pokud vůbec mířily na branku, domácí brankář s přehledem likvidoval. V závěru se ještě Poděbrady pokusily vyrovnat v power play. Odvolali brankáře, ale do většího tlaku se nedostaly. Naopak třináct vteřin před koncem Ficek potvrdil záchranu Boleslavi v Krajské lize.

Branky: 4. Hart. 60. Ficek (Kristek). Třetiny: 1:0, 0:0, 1:0.