V přípravném období odehraje Nymburk celkem šest zápasů. Tři srpnová utkání odehrají Nymburští na ledě soupeřů. Na začátku září se pak představí v odvetách na domácím kluzišti. „Máme tu pár nových kluků, tak je v přípravě vyzkoušíme abychom viděli s kým můžeme počítat a koho si v kádru necháme," pronesl Bičiště. Brankářská dvojice Brázdil – Matoušek zůstala nezměněna.

Známými tvářemi na tréninku byli Král, Stehlík, Kříž, Rittig, Šimek, Protivný, Bičiště, Eis, Knesl, Pokorný. Znovu se pere o dres Pácal, který vloni končil sezonu v Kutné Hoře. Na tréninku byl také Brzák, který ovšem možná zamíří do nižší švédské ligy. Už vloni se na dva zápasy objevil v sestavě Nymburka Jakub Kuzďas.

Mezi nové tváře, které bojují o dres Nymburka patří Jakub Loučka (naposledy Klášterec), Dominik Barbora (Tábor), Jan Jindra, Jan Smejkal (oba juniorka Hvězda Praha), Marek Homolka (jun. Letňany), Jan Paťák (jun. PZ Kladno), Evžen Bašus (jun. Benátky). V týmu by se také mohl objevit Petr Mocek, který v minulosti nakoukl v několika týmech do extraligy a který od letošní sezony působí jako kondiční trenér v extraligových Pardubicích. Podle slov trenéra Pavla Bičiště by i nadále měla pokračovat spolupráce s královéhradeckou juniorkou.

První mistrovské utkání hraje Nymburk v sobotu 12. září doma proti Řisutům.

Jakub Marvan