NYMBURK – PELHŘIMOV 4:6

„Byla to katastrofa," ulevil si krátce po skončení zápasu trenér nymburského celku Pavel Bičiště.

Nymburk začal dobře a už na konci druhé minuty spálil Eis tutovou šanci. Hned po buly se ale domácí přece jen radovali. Král vyhrál vhazování a Stehlík pohotovou střelou k tyči otevřel skóre. Neuběhlo ani dvacet vteřin a domácí jásali podruhé. Sedlák vystřelil a Dulovec tečí podruhé překonal hostujícího brankáře Brabce.

Hosté se rozjížděli pomaleji a až na konci páté minuty poprvé prověřili nymburského brankáře Bílka. Hned svoji první početní výhodu ale přetavili v gól. Podobně jako domácí i hosté vstřelili vzápětí po prvním gólu gól druhý. Plachý dostal krásnou přihrávku za obránce a bekhendem mezi betony vyrovnal. Po sérii vyloučení na obou stranách se těsně před první přestávkou radovali domácí potřetí. Po obrovském tlaku v přesilovce se podařilo pelhřimovského brankáře překonat Křížovi.

Ve druhé třetině měli domácí opticky více ze hry. Na dlouhé chvíle se usazovali v obranném pásmu hostí, kteří naopak hrozili z rychlých brejků. Jeden takový proměnil Bezděk – 3:3. Ve 32. minutě ale domácí využili další přesilovku a zásluhou Stehlíka se opět dostali do vedení.

Závěrečná část hry domácím hrubě nevyšla. Po dvou zcela zbytečných vyloučeních totiž dvakrát inkasovali v oslabení. Domácí se ještě chtěli pokusit o vyrovnání v power play, k té se ale vůbec nedostali. Naopak půl minuty před koncem vystřelil Martin Hadrava a střelou přesně pod víko zpečetil výsledek zápasu.

„Soupeř zaslouženě vyhrál a odvezl si z venku tři body," pochválil hostující tým nymburský trenér. Nymburk inkasoval tři ze šesti branek v oslabení, z čehož je evidentní, že doplatil na nedisciplinovanost ve hře.

Branky: 3. Stehlík (Král), 3. Dulovec (Sedlák), 20. Kříž (Král), 32. Stehlík (Šimek, Kříž) – 9. Bezděk (Jelínek, Adam), 9. Plachý (Hadrava Marek, Tecl), 39. Bezděk (Tecl), 51. Kubát (Adam, Hadrava Martin), 54. Tecl (Hadrava Marek), 60. Hadrava Martin (Adam). Rozhodčí: Horinek. Vyloučení: 7:8. Využití: 2:3. Oslabení: 0:0. Diváci: 190. Třetiny: 3:2, 1:1, 0:3. Vývoj skóre: 2:0, 2:2, 3:2, 3:3, 4:3, 4:6.
Nymburk: Bílek – Procházka, Kříž, Šefl, Dvořák, Kulich, Cicvárek, Kozák – Šimek, Král, Stehlík – Bičiště, Sedlák, Dulovec – Tregl, Eis, Toma – Němeček, Chvojka, Martinec.