Je před vámi nová sezona. Jak jste na ni připraveni?
To, jak jsme připraveni, ukáže až následující sezona. V přípravě jsme zkoušeli pětadvacet hráčů a někteří obstáli, ale řada z těchto hráčů nesplnila naše představy, takže mužstvo se bude ještě se začátkem soutěže doplňovat.

Co vám ukázaly přípravné zápasy?
Přípravné zápasy se nedají posuzovat jen pouze podle výsledků. Z šesti přípravných zápasů jsme čtyři vyhráli, dvakrát s Kolínem, s Dvorem Králové a s Letňany. Spíše nám ukázaly na hráče, se kterými chceme dále spolupracovat.

Kdo kádr opustil a kdo naopak před novou sezonou do mužstva přišel?
Kádr opustili Arnošt (Německo), Maršoun (Kadaň), Hejda (Slávie), Eliáš (Letňany), Kedršt, Čapek. Přišli Hroudný, Hejna (Hradec Králové), Jirásek, Foerster (Mladá Boleslav), Voženílek (Pardubice), v jednání je Ďurač (Wroclaw), Kněžínek (Liberec) a Barbora (Kolín).

NED Hockey Nymburk – Jablonec n. N.

*1. kolo – druhá liga*skupina Sever a Střed
*středa - 12. září 2018, 18:00
*zimní stadion Nymburk

Kdo by měl být podle vás nejvýraznější posilou a proč?
To samozřejmě ukáže soutěž, ale zásadní pro náš klub bylo udržet brankáře Kroftu, současnou trojku extraligové Mladé Boleslavi

Soutěž má nový model. Co na něj říkáte?
Rozdělení skupin po sedmi mužstvech je pro nás výhodné pouze z hlediska cestování. Jezdíme pouze dvakrát Vrchlabí, Trutnov, Dvůr Králové, Jablonec, Kolín, Letňany, za soupeři na západ pouze jednou – Sokolov, Klatovy atd. Je to ale velmi těžká skupina, protože do play off postupují pouze čtyři mužstva.

Do nadcházejícího ročníku půjdete s novými dresy. Proč jste sáhli k výměně?
V dnešní době je obvyklé, že mužstva mění barvy dresů, viz. pražská Sparta, která předloni měnila rudé dresy za černé. Zvolili jsme aplikaci dresů Washington Capitals, letošního vítěze Stanley cupu. To je velká motivace, ne??!!

Jaké jsou vaše cíle do sezony?
Budeme hrát s mladým mužstvem, nevolíme cestu angažování starších hráčů, chceme dát šanci hráčům ročníkům 1998, 1999, kteří by měli dát mužstvu tvář bojovného a bruslícího hokeje. Jako každý rok si přejeme, aby nymburský fanoušek chodil na hokej, který se mu bude líbit, a hlavně aby tým podporoval, jako je to u jiných týmů v této soutěži, aby se diváci stali patrioty a fandili týmu, který reprezentuje jejich město. A dodatek: na přípravné utkání ve Dvoře Králové přišlo čtyři sta diváků.