Moravské Budějovice v baráži neuspěly proti Porubě, nakonec však ve druhé lize přesto nastupují, když před sezonou odkoupily účast od Benešova.
Mužstvo si jako nováček nevede vůbec špatně. Po třetím kole je na třetí pozici v tabulce, když využilo příznivého losu a ve dvou domácích zápasech získalo dvě výhry a tedy šest bodů. Venku prohrálo na ledě Hodonína.

„Měli jsme čas na regeneraci. V týdnu jsme čtyřikrát trénovali a na utkání jsme se zodpovědně připravovali," prohlásil trenér Nymburka Pavel Bičiště před utkáním.  „Myslím si, že to bude silový soupeř, se zkušenými hráči. Všechny moravské týmy velmi dobře bruslí," má jasno Bičiště. „Musíme hrát ze zajištěné obrany, nikam se nehnat a čekat na šance. Zaměříme se na přesilové hry, ve kterých je důležité vždy uspět. Rozhodně musíme být lepší ve hře dopředu než jsme byli v zápase proti Technice Brno," říká kouč nymburského celku.

Utkání Nymburka na ledě soupeře se hraje v neděli v 17 hodin a reportáž z utkání přineseme v pondělním vydání Nymburského deníku.

JAKUB MARVAN