Nymburk – Písek 5:3

Domácí zvládli parádně první třetinu. Dali v ní tři branky a vypadalo to na jasný zápas. „První třetina byla výborná," byl spokojený trenér Nymburka Pavel Bičiště. „První dvě střídání nebyla nic moc, ale pak jsme se rozjeli a v přesilovce jsme dali první gól. Po důrazu jsme přidali druhý a pak po pěkné akci ještě třetí," popisoval důležité okamžiky první části nymburský kouč.

Ale ouha. Rozhodnuto nebylo. Hosté nejprve ve druhé třetině snížili a na začátku poslední části dokonce vyrovnali. „V kabině jsme mluvili o tom, že soupeř nemá co ztratit, že na nás vlétne. A to se stalo. Naše hra už nebyla taková, přesto jsme měli velké šance a asi třikrát jsme trefili tyč," vyprávěl trenér Bičiště. „Ovšem i soupeře jsme pouštěli do šancí, měli tam několik přečíslení a to se mi nelíbilo. Nabízeli jsme soupeři hodně příležitostí," mrzelo trenéra. „A Písku se podařilo ve třetí třetině vyrovnat."

Nakonec všechny body zůstaly v Nymburce. A to i přesto, že sestava domácích byla hodně oslabená. Kvůli bolestem v oblasti třísel odstoupil obránce Kříž a trest pět minut plus do konce utkání vyfasoval za faul Karel Bičiště. „Kluci bojovali, kousli se. Spokojeni jsme se třemi body, ale zklamaný jsem z toho, že jsme neproměnili jasné šance a že jsme si hodně zkomplikovali dobře rozehraný zápas," dodal trenér nymburského týmu.

Hokejový tým Nymburka hraje další zápas už ve středu. Tím je odložený zápas devátého kola. V Moravských Budějovicích se v první přestávce porouchala rolba a dále se už nemohlo hrát. Středeční utkání se začne v 18 hodin.

Branky: 5. Šimek (Kříž, Hes), 18. Smejkal (Stehlík, Novák), 20. Eis (Kuzďas, Bičiště), 49. Šimek (Pýcha), 60. Ječný (Šimek) – 35. Drda (Keska, Koupal), 44. Sýbek (Vlček), 48. Vlček (Pavlíček). Třetiny: 3:0, 0:1, 2:2.
NED Hockey Nymburk: Brázdil – Kříž, Hess, Knesl, Pýcha, Rittig, Saňa – Šimek, Ječný, Stehlík – Kuzďas, Bičiště, Eis – Novák, Smejkal, Dyrynk.