Nymburský tým v posledním zápase porazil třetí Tábor, výrazně si tak zvedl sebevědomí. „Snad na to navážeme a dobře to dopadne. Věřím, že by to mohlo vyjít,“ nešetří optimismem trenér nymburského mužstva Pavel Bičiště. „Proti silným protivníkům se nám hraje dobře, navíc Havlíčkův Brod je tým, který nás moc nemá rád. I u nich se báli o výsledek,“ vzpomíná na druhé vzájemné utkání letošní sezony Bičiště.

Nymburk doma lídra porazil 2:1 po samostatných nájezdech, u soupeře padl 5:6. Recept je jasný. „Potřebujeme, aby nám zachytal gólman a měli jsme trochu štěstí. Už bychom je chtěli porazit,“ střádá plány kormidelník nymburského celku. „Je potřeba nedostat na začátku rychlý gól a chytit úvod. Aby vše fungovalo.“

Havlíčkův Brod je ale zatím jasným suverénem, nastřílel už sto čtyřicet osm gólů a má v čele tabulky jednašedesát bodů. Pět bodů ztrácí Žďár nad Sázavou. Mužstvo táhnou především zkušení borci Endál a Třetina. „Jsou to kvalitní hráči a my na ně budeme muset hrát nepříjemně. Musíme je pozlobit a jejich hru jim znepříjemnit,“ věří v úspěch Bičiště.

Nymburk je pátý, na svém kontě má třicet pět bodů. Podaří se mu lídra zaskočit? 

Gólman Formánek skončil

Sobotní zápas proti Táboru byl posledním, kdy na soupisce Nymburka figuroval brankář Michael Formánek. Nymburský tým s ním ukončil spolupráci. Místo Formánka získal Nymburk na střídavé starty dva brankáře z pražské Slavie – Dominika Šorfa a Daniela Vecka.

Bilance týmů

Vzájemné zápasy:

Nymburk – H. Brod 2:1 sn
H. Brod – Nymburk 6:5
 
Pořadí:

Havl. Brod - 1. místo, 61 bodů, skóre 143:70
Nymburk - 5. místo, 35 bodů, skóre 88:94