Další díl druhé ligy skupiny Střed nabídne velké derby. Hokejisté Nymburka na svém ledě přivítají dnes v 18 hodin rivala z Kolína.

Momentálně jsou na tom podstatně lépe kolínští hokejisté. Ti jsou s třiadvaceti body čtvrtí, Nymburk se s Benešovem dělí o osmou pozici. Na svém kontě má patnáct bodů.

I psychická výhoda je na straně hostujícího celku. Kolín přijede do Nymburka posilněn výhrou nad Pískem 7:3, nymburští borci prohráli poslední tři zápasy.

„Určitě je Kolín ve výhodě,“ přiznal nymburský kouč Petr Zbíral. „Narozdíl od nás se jim daří dávat branky, my máme zoufalou produktivitu. Takže výhoda je na straně soupeře. Po neúspěších je na nás vyvíjen tlak a kluci se s tím musí vypořádat,“ uvedl Zbíral.

„Trochu výhodu mít můžeme, ale i když se týmu nedaří, v derby se může chytit. Nymburk má dobrý a zkušený tým. Musíme hrát jako o život,“ burcuje své hráče kolínský trenér Stanislav Bednář, který dříve v Nymburce působil. Ale za výhodu to nepovažuje. „Výhoda to není. V této soutěži si stejně málokdo udrží dlouhodobě dobrou formu. A navíc má Nymburk hodně nových hráčů,“ uvedl Bednář. Ten si netroufá tipnout výsledek. „Netipuji. Jen řeknu, že chceme vyhrát,“ dodal kolínský kouč.

V nymburském táboře vědí o finančních problémech Kolína, ale zápas to podle trenéra Zbírala neovlivní. „Vzhledem k tomu, že téměř všichni zůstali, hraje tým v nejsilnější sestavě. Prostě hrají a dávají góly,“ řekl nymburský kormidelník, podle něhož může derby jeho týmu pomoci. „Může to být zápas, který nám pomůže,“ přeje si Zbíral. „Musíme hlídat brejky soupeře. Z nich nás soupeř trestal i minule,“ hledá recept na výhru kouč Nymburka.