Nymburk vstupuje do nového roku na šestém místě tabulky. V průběhu vánoční přestávky bylo rozhodnuto o kontumaci zápasu Milevsko – Nymburk ve prospěch Nymburka. Tým z Polabí si tak připočetl další tři body a celkem jich má na kontě osmatřicet. Na vedoucí duo Kolín – Benešov, ztrácí Nymburk pouhých pět bodů.

Do konce základní části zbývá posledních dvanáct zápasů, z toho jich bude hrát Nymburk doma sedm a venku pět. Na první pohled příjemné rozlosování, jenže realita je jiná. Nymburští jsou v tabulce doma na předposledním místě, naopak tabulce „venku“ vévodí.

„Dosud se nám hrálo líp venku než doma. Venku hrajeme v klidu, doma se naopak snažíme tvořit a to nám nejde. Prohráváme o gól o dva a nehrajeme moc hezký hokej,“ je si vědom trenér Nymburka Pavel Bičiště. Domácí kouč však věří, že se situace změní. „Během Vánoc jsme potrénovali fyzičku a nacvičovali přesilovky, které nám dosud moc nešly,“ uvedl nymburský kouč.

Proti Pelhřimovu se hokejistům Nymburka letos daří. Z dosud dvou odehraných zápasů vyhrál oba Nymburk a především v Pelhřimově byl trenér Bičiště s výkonem svých svěřenců nadmíru spokojený. V obou těchto zápasech se do pelhřimovské sítě trefil nejlepší nymburský střelec Jakub Klíma. Nad jeho startem ovšem visí otazník, neboť si jej do týmu vyžádaly Benátky nad Jizerou. Naopak do sestavy by se měl vrátit uzdravený obránce Marek Hataš.

Jakub Marvan