Souboj na ostří nože čeká dnes nymburské druholigové hokejisty. Ti se ve třetím kole soutěže představí na ledě Kolína, největšího rivala Nymburka.
V přípravě se lépe dařilo Kolínským. Ti vyhráli oba zápasy (4:2 a 3:1). „K mistrovskému zápasu musí hráči přistoupit jinak. Výkonnostní rozdíl mezi týmy nebyl, s Kolínem jsme hráli vyrovnané zápasy,“ vrátil se k přípravě Petr Zbíral, trenér Nymburka. „Ale potřetí už by nás porazit neměli. Jedeme si pro tři body,“ varuje soupeře Zbíral.

Ani kolínský tým nehodlá prodat kůži lacino. „My nebereme nic jiného než výhru,“ kontruje kolínský manažer Josef Hasil.
Nymburku vyšel úvod sezony o mnoho lépe než Kolínu. Svěřenci kouče Zbírala obě střetnutí vyhráli, porazili o gól Benešov a nováčka soutěže Kutnou Horu. Kolín prohrál první mač s Chrudimí v prodloužení, ve druhém podlehl Písku. „I proto jedeme do Kolína v pohodě. V derby je vždycky na hráče větší tlak, ale ten bude vytvořen tentokrát na Kolín,“ myslí si nymburský kormidelník.

Kolínský kádr možná dozná proti Nymburku změn. V bráně by se měl objevit zkušený Radovan Biegl ze Vsetína. „Radovan v Kolíně trénuje a pokud to zvládneme technicky, měl by být do zápasu k dispozici,“ přiznal kolínský manažer.

„Pokud Biegl nastoupí, nebude to mít lehké. Já bych se toho nebál,“ je odhodlaný pokořit zkušeného gólmana zatím nejlepší střelec Nymburka Oldřich Nýč.

„Biegl má něco odchytáno, takže na něho budeme spoléhat,“ řekl trenér Kolína Stanislav Bednář, který působil také v Nymburce.

Kolín už před sezonou získal ze Vsetína Petra Hrušku a v současné době tým posílí i jeho vsetínský spoluhráč Barinka. „Ten by měl tento týden přijet do Kolína,“ uvedl k Barinkově příchodu manažer Hasil a pokračoval dobrou zprávou pro Nymburské. „Proti Nymburku určitě hrát nebude. Jinak je domluva hotová a Barinka se stane kolínskou posilou.“