Poděbrady - Zlonice 6:5 sn

Do posledního utkání šli domácí hokejisté s jasným cílem – rozloučit se se sezonou a diváky vítězstvím. Bohužel si mysleli že to půjde samo, jenže hned v prvním střídání Poděbrady vyrobily nepochopitelné dvě hrubky a ve čtyřicáté vteřině prohrávali 0:1. Vyrovnání přišlo v 7. minutě, kdy se přesně trefil Svoboda. V 19. minutě využil přesilovou hru Pozník a zdálo se, že už domácí budou směřovat k vítězství.

Ve druhé třetině byl obraz hry podobný. Domácí lehkomyslně pouštěli hráče Zlonice přes střední pásmo a ti s chutí útočili. Přesto ve 27. minutě využil přesilovku pět na tři Lukáš Drahoňovský a zvýšil na 3:1.Ve 35. minutě hosté opět po hrubce v domácí obraně snížili na rozdíl jediného gólu a dál se s chutí vrhali do ofenzivy. Ve 39. minutě dal ale domácí Buldra domácím více klidu před závěrečnou třetinou, když zvýšil na 4:2.

Na začátku třetí třeti hosté opět snížili ne rozdíl jediného gólu. A Poděbrady se začaly bát o výsledek. V 53. minutě se přesně trefil Löffelmann a opět zvýšil na rozdíl dvou branek. Poděbrady ovšem jako již tradičně v této sezoně náskok prohospodařily. Nejprve v 56. minutě Zlonice snížila a v 60. minutě opět po totálním chaosu v poděbradské obraně srovnala na 5:5.

V závěrečných samostatných nájezdech odvrátil blamáž v šesté sérii Lukáš Drahoňovský a Poděbrady slavily první domácí výhru v sezoně. I když až po samostatných nájezdech.

Branky: 6. Svoboda (Skokan), 19. Pozník (L. Drahoňovský), 27. L. Drahoňovský (Pozník), 38. Buldra (Šebesta), 53. Löffelmann (Buldra), rozhodující nájezd L. Drahoňovský – 1. Peterka, 35. Drholec (Suchopárek), 42. Chros (Hanzlík), 56. Bečvář (Peterka), 60. Lacina. Vyloučení: 7:10. Využití: 2:1. Oslabení: 0:0. Rozhodčí: Formánek - Tasch, Špringl. Třetiny: 2:1, 2:1, 1:3. – 1:0.

HC Poděbrady: Král - Buldra, Hurt, Pozník, Končák, M. Hněvsa, Zeman, Drahoňovský – Šebesta, Löffellmann, Malý, Svoboda, Skokan, Struhala, J. Hněvsa, Vašát, Pittel.