Ve dvanáctém kole krajské hokejové soutěže porazili hokejisté Poděbrad Hvězdu Kladno na jejím ledě čtyřbrankovým rozdílem. Ale hodně se na povinnou výhru nadřeli.

Hvězda Kladno – Poděbrady 4:8

Poděbradští hokejisté měli s předposledním týmem tabulky nečekané problémy a o svém vítězství rozhodli až v poslední třetině. Hattrickem se blýskl Pittel, čtyři body do kanadského bodování si připsal Löffelmann.

Poděbradští hokejisté svého soupeře ze suterénu tabulky podcenili a měli s ním nečekaně mnoho práce. Hosté vedli v polovině zápasu už o tři branky, stačila však krátká nekoncentrovanost v obraně a rázem bylo vyrovnáno. Špatné chvilky si vybírala především druhá lajna, která ve dvou po sobě následujících střídáních ve 33. a 35. minutě vždy inkasovala. Vyrovnávací branku pak vstřelil Pavlíček krátce před koncem třetiny.

V poslední části šli hosté jednoznačně za svým jediným cílem a to vítězstvím. K tomu je nastartovala branka krátce po začátku třetí části hry. Už po 69 vteřinách se prosadil Pittel a když chvilku na to přidal šestou branku Löffelmann, domácí rezignovali. V závěru ještě dokončil hattrick Pittel a konečný účet zápasu uzavřel svým premiérovým gólem v sezoně Zápotočný.

Branky: 8. Pavlíček (Wantoch), 33. Průcha (Formánek, Vrkota), 35. Havlůj, 39. Fiedler (Pavlíček) – 5. Löffelmann (L. Drahoňovský), 19. Pittel (Löffelmann), 22. L. Drahoňovský (Löffelmann), 33. Skokan (Vašát, Pozník), 42. Pittel (Skokan), 46. Löffelmann (Pozník), 55. Pittel (Skokan), 57. Zápotočný (Čmejrek, Šulc). Rozhodčí: Kučera. Vyloučení: 9:6. Využití: 0:4. Diváci: 10. Třetiny: 1:2, 3:2, 0:4. Vývoj skóre: 0:1, 1:1, 1:4, 4:4, 4:8.

Poděbrady: Král – Pozník, Hurt, Hněvsa, Buldra, M. Drahoňovský – Pittel, Skokan, Vašát – L. Drahoňovský, Fiala, Löffelmann – Zápotočný, Šulc, Čmejrek.