Hokejisté Stadionu Poděbrady letos v krajské soutěži počtvrté zvítězili a počtvrté přitom vstřelili osm branek.
V sedmém kole krajské hokejové soutěže porazily Poděbrady dosud vedoucí Sedlčany.

Poděbrady – Sedlčany 8:5

Ani tato čtvrtá výhra se nerodila lehce. Domácí nastoupili do utkání bez Skokana a Pittla, dvou hráčů první útočné trojice, přesto se však dokázali proti prvnímu celku tabulky semknout a zvítězit. Domácí brankář Král navíc zlikvidoval dokonce dvě trestná střílení.

Během první třetiny plnili poděbradští hokejisté stanovenou taktiku a dvěma využitými přesilovkami se dostali do dvoubrankového vedení.

Hned v úvodu prostřední části hry však hosté vyrovnali. A stačilo jim k tomu rekordních jedenáct vteřin. Nejprve zásluhou Sýkory využili dvojnásobnou přesilovku a hned na to se v klasické přesilovce trefil Náprstek. Domácí hokejisté pak ale zabrali a čtyřmi brankami v řadě zvýšili na 6:2. Zdálo se, že je rozhodnuto. Jenže sedlčanští hráči nesložili zbraně a třemi brankami snížili na 6:5. Vyrovnat mohl Šimurda, jenže neproměnil trestné střílení a vzápětí neuspěl ani v samostatném nájezdu.

Hned na začátku závěrečné dvacetiminutovky zužitkoval přesilovku poděbradský Terč a sedmou brankou tak uklidnil domácí hráče. Ti už si vedení pohlídali, navíc ještě v 56. minutě vstřelil osmou branku Šebesta. Hosté mohli utkání zdramatizovat, ale ani druhé trestné střílení neproměnili. Tentokrát si na Královi vylámal zuby Tylich.

Branky: 9. Vašát (Teč, Hněvsa), 19. Šebesta (L. Drahoňovský, Hurt), 24. Dedek (Buldra), 27. Fiala (L. Drahoňovský), 27. Terč (Šebesta), 31. Fiala (Šebesta), 44. Terč (Buldra), 56. Šebesta (Fiala, L. Drahoňovský) – 22. Sýkora (Náprstek), 22. Náprstek (Šimurda), 32. Mrkvica, 33. Vančura (Mrkvica), 35. Beneš. Vyloučení: 10:11. Využití: 3:3. Oslabení: 0:0. Diváci: 80. Třetiny: 2:0, 4:5, 2:0. Vývoj skóre: 2:0, 2:2, 6:2, 6:5, 8:5.

Poděbrady: Král – Pozník, Hurt, Dedek, Hněvsa, M. Drahoňovský, Šulc – Šebesta, Fiala, L. Drahoňovský – Terč, Buldra, Vašát – Čmejrek, Struhala, Zápotočný.