Hlavními organizátory poděbradského hokejového znovuprobuzení jsou Milan Hněvsa a David Kubát. „V Poděbradech existuje mužstvo žáčků a my jsme chtěli, aby tito malí hokejisté měli svoje vzory a měli se na koho chodit dívat,“ prozrazuje hlavní myšlenku založení týmu Milan Hněvsa. „Tým HC Stadion Poděbrady jsme přihlásili do krajské soutěže, pokud by se však uvolnilo místo v krajském přeboru, šli bychom hrát přebor,“ dodává David Kubát.

Tým by měli tvořit především hráči, kteří se v minulých letech nedokázali prosadit do kolínského áčka, nebo hráči, kteří s hokejem skončili v juniorském věku, ale stále ještě mají chuť si zahrát soutěž registrovaných. „Jsme domluveni i s trenérem nymburské juniorky Pavlem Bičištěm, že by náš tým mohli doplnit i někteří nymburští junioři,“ pokračuje Hněvsa.

Několik hráčů by mohlo přijít i z týmů hrajících Poděbradský pohár. „Pár jsem jich oslovil, uvidíme, jestli budou mít zájem,“ říká Hněvsa. Tým se poprvé sešel na informativní schůzce v pátek 30. května. Tréninky letní přípravy budou v úterý a čtvrtek. První trénink se koná 10. června od 18.30.