Hned od začátku zápasu se domácí zaměřili především na pozornou obranu, ze které vyráželi do útoku. Hosté se tak prakticky nedostávali do zakončení. Skóre zápasu otevřel při hře 4 na 4 svoji premiérovou brankou sezóny Pozník. Za další čtyři minuty si hostující brankář Kolísek vyjel pro nahozený puk, ten se však od mantinelu odrazil přímo před bránu a pro Struhalu nebylo problém trefit prázdnou branku. Domácím se dařilo a krátce nato přidal třetí branku ze samostatného nájezdu Buldra. Dvacet vteřin před první přestávkou však domácí zazmatkovali při rozehrávce a hosté zásluhou Šímy snížili.

V úvodu druhé části hry střílel přesně do růžku Fiala a domácí opět vedli o tři branky. Ve 26. min. se hostům podařilo v přesilovce opět snížit, když se tečí prosadil Veselý. Přesně v půlce zápasu ovšem nádherně tečoval Dedkovu ránu Skokan a Poděbrady opět zvýšily svůj náskok. Hosté mohli snížit ve dvouminutové dvojnásobné přesilovce, domácí se ale ubránili.

V poslední části hry už hostům hodně tekli nervy a místo na hru, se soustředili na diskuze s rozhodčím. V 53. min. neproměnil kladenský Skála trestné střílení, chvilku nato se však hosté přeci jen radovali. Jiskřičku naděje pro hosty vykřesal Strachota. Poslední slovo ovšem patřilo domácím. Hostující obránci se nechali dvakrát obrat o puk a poděbradští zásluhou Skokana a Fialy upravili na konečných 7:3.

Branky: 10. Pozník (Hněvsa), 14. Struhala (Buldra), 19. Buldra, 22. Fiala (Löffelmann, Hněvsa), 30. Skokan (Dedek), 58. Skokan, 59. Fiala – 20. Šíma (Veselý), 26. Veselý (Šíma), 57. Strachota. Rozhodčí: Tasch – Plášil, Pohořelý. Vyloučení: 12:14, navíc Zlatník dku, Potěšil, Šíma, Kolísek (všichni K) 10 min. os. tr. Využití: 1:1. Diváci: 90. Třetiny: 3:1, 2:1, 2:1. Vývoj skóre: 3:0, 3:1, 4:1, 4:2, 5:2, 5:3, 7:3.

Poděbrad: Král – Dedek, Hurt, Pozník, Hněvsa, Šulc, M. Drahoňovský, Mráz – Pittel, Skokan, Vašát – Löffelmann, Fiala, L. Drahoňovský – Struhala, Buldra, Čmejrek.

JAKUB MARVAN