HC Stadion Poděbrady – HC Roudnice n/L B 6:5 sn

V úvodní třetině se střelecky prosadili jen hosté, když domácího Krále překonal blafákem Wágner.

Na začátku druhé dvacetiminutovky přidal druhou branku hostí Zápotocký a až po té se dostali ke slovu také domácí hráči. Na 1:2 snížil v přesilovce tečí Skokan. Potom se domácí ubránili pětiminutové přesilovce hostí a krátce na to si sami zahráli pět minut v početní výhodě. V ní se domácím podařilo zásluhou Hurta vyrovnat, ovšem krátce po vyrovnání ujel v oslabení Zápotocký a hosté znovu vedli.

V úvodu třetí třetiny inkasoval poděbradský gólman Král čtvrtý gól z hole Hubálka a s domácími to nevypadlo vůbec dobře. Poděbradští hokejisté však dokázali třemi brankami otočit vývoj skóre z 2:4 na 5:4. To ovšem nebylo vše. Roudničtí se ukázali jako tým bojovníků, nesložili zbraně a v 57. min. zásluhou přesné bekhendové střely Hubálka vyrovnali. Do konce zápasu už žádná branka nepadla a tak přišly na řadu samostatné nájezdy. V úvodní sérii tří nájezdů nebyl úspěšný z žádného mužstva ani jeden hráč. Brankáři zůstali nepřekonáni také při čtvrté série. Rozhodlo se až při pátých nájezdech. Hostující Kaňka nedal, naopak domácí Šebesta se střelou na vyrážečku nemýlil.

Branky: 27. Skokan (Hurt, Šebesta), 38. Hurt (Skokan, Šebesta), 45. Vašát (Buldra), 46. Hurt (Skokan), 52. Löffelmann (Hurt, Šebesta), Šebesta (rozhodující nájezd) – 10.Wágner (Krob), 23. Zápotocký (Wágner, Krob), 38. Zápotocký, 43. Hubálek (Fiala), 57. Hubálek (Zápotcký). Rozhodčí: Kvapil. Vyloučení: 5:4, navíc Hněvsa (P), Lansdorf (R) 5+dku, Drábek (R) dku. Využití: 3:0. Oslabení: 0:1. Diváci: 75. Třetiny: 0:1, 2:2, 3:2.


Poděbrady: Král – Buldra, Hurt, Dedek, Hněvsa, Šulc, Struhala – Šebesta, Skokan, Pittel – Löffelmann, Fiala, L. Drahoňovský – Zápotočný, Terč, Vašát.

JAKUB MARVAN