Nymburský kouč Petr Zbíral byl bezprostředně po prohře s Kolínem (1:4) od mužstva odvolán. „Petr Haken pokračuje jako asistent, v sobotu bude hráčům představen nový trenér,“ řekl prezident nymburského klubu Tomáš Netík.

Ten přiznal, že vina není jen na straně trenéra. „Sám trenér není příčinou nelichotivých výsledků, je to pouze jeden z kroků,“ uvedl Netík, který pohrozil i změnamiv hráčském kádru. „V případě, že se výsledky nezlepší, budeme muset provést i změny v hráčském kádru,“ řekl prezident.
Už v neděli ve Velkém Meziříčí by měl posílit obranné řady David Sem, který nastupuje za sparťanskou juniorku a v loňském roce už za Nymburk nastupoval.

* * *

Po utkání odvolaný kouč Petr Zbíral ochotně odpovídal na otázky Nymburského deníku.

Co říkáte na vaše odvolání?

Myslím, že je to pochopitelný tah. Poslední tři zápasy, když pominu debakls Milevskem, jsme měli problémys koncovkou. Pan Netík musel přistoupit k nějakému kroku a tento krok je pochopitelný. Je to první impuls pro hráče. Týmu je třeba pomoct.

Čekal jste to?

Tohle k hokejovému životu patří a je to součástí trenérského řemesla. Bylo to logické vyústění krize.

V čem je v současné době největší problém Nymburka?

Domnívám se, že je to malý důraz před brankou. Jakv obranném, tak v útočném pásmu. Góly dostáváme z dorážek a u soupeře jsme nedůrazní. Z toho pramení malá produktivita.

Haken: Opět jsme nedali šance

Druholigoví hokejisté NED Hockey Nymburk prohráli v dalším kole soutěže skupiny Středv derby s Kolínem 1:4, ales nasazením svého týmu byl jeden z dvojice trenérů Petr Haken spokojený.„Z naší strany to bylo bojovné utkání a za bojovnost musím hráče pochválit,“ uvedl Haken, který litoval, že jeho tým brzy inkasoval. A navíc v době, kdy hrál Nymburk přesilovou hru. „Škoda první inkasované branky v oslabení. V první třetině jsme soupeře tlačili, ale opět jsme nedali šance. Když se konečně podařilo snížit, soupeř vzápětí opět odskočil na rozdíl dvou branek,“ řekl Haken, který i po odvolání kouče Zbírala zůstal v pozici asistenta.

„Soupeře musím pochválit, velmi dobře bránil. Nám chybí důraz před brankou a trápí nás špatná koncovka. Hráči přesto bojovali až do konce a utkání nevypustili,“ našel klady Petr Haken.

Nymburk bojoval jako o život, překvapilo Bednáře

Hokejisté Kolína dokázali porazit rivala z Nymburka na jeho ledě (1:4), ale kolínský kormidelník Stanislav Bednář nebyl příliš spokojený s předvedenou hrou. „Nebylo to tak pěkné utkání jako proti Písku,“ vrátil se kolínský kouč k nedělní výhře. „Nymburk mě překvapil, bojovali jakoo život a kousali, docházelok velkému množství tvrdých soubojů. Po této stránce se jim nedá nic vytknout,“ pochválil soka trenér, který dřívev Nymburce působil. „Jejich efektivita ale byla špatná. My jsme začali na čtyři útoky, museli jsme to pak zredukovat a zvýšit tempo hry. Poslední třetinu jsme sehráli zkušeně a náskok si pohlídali,“ pochvaloval si po derby Stanislav Bednář.