Nymburští hokejisté vyhráli první utkání. „Toto vítězství pro nás bylo hodně důležité,“ radoval se po utkání kouč hostujícího týmu Petr Vrabec. „Ale jinak byla obě střetnutí úplně stejná. My jsme měli více štěstí v prvním zápase, soupeř ve druhém,“ hodnotil dvojutkání Vrabec.

Obě střetnutí na kláštereckém ledě byla vyrovnaná a navíc dramatická až do posledních vteřin. „Oba zápasy končily hrou bez brankáře. Ale bylo to drama až do konce,“ uvedl nymburský kouč, který chválil i hru obou cleků. „Nebylo to jen o vyhazování puků, ale hra vypadala dobře. Byla to pro diváky velmi zajímavá utkání. Hrál se otevřený hokej a bylo to napínavé až do posledních chvil.“

V těchto zápasech padlo celkem deset branek. „Gólů mohlo být víc. Ale takhle se play off hraje, hráči padají do střel, všemožně se snaží gólům zamezit,“ řekl nymburský kormidelník.

Jeho tým, který skončil po základní části sedmý, sehrál s druhým celkem skupiny Západ vyrovnané partie. „A ještě jsme hráli dobrý hokej,“ potěšilo trenéra Vrabce, který si nemohl vynachválit atmosféru zápasu. „Bylo to skvělé. Doufám, že nás také podpoří naši příznivci,“ láká Vrabec diváky na nymburský stadion, kde se hrají v úterý a ve středu od 18 hodin třetí a čtvrtý vzájemný zápas Nymburka s Kláštercem.