„Blíží se play off a my jsme si potřebovali znovu vyzkoušet pocit vítězství,“ radoval se po utkání trenér Nymburka Pavel Soudský.

Nymburk se dostával do zápasu pomaleji. Úvodní třetina byla vyrovnaná, prvních deset minut prostřední části pak dokonce patřilo soupeři. Pak se vinou častých vyloučení Trutnovských dostal Nymburk do hry a vyrovnal. V poslední části utkání gradovalo, když padlo celkem šest branek. Z toho čtyři do sítě hostů. „Z každé formace dal některý z hráčů branku, na výsledku se tak podílely všechny útoky,“ potěšilo Soudského.

Utkání se přitom nevyvíjelo pro Nymburk dobře. Hosté se dostali do vedení, o něj však přišli. „Měli jsme možnost hrát několik přesilovek za sebou. Jsem rád, že se nám jich podařilo několik využít a především jsem rád, že jsme v nich sami neinkasovali,“ narážel trenér Nymburka na poměrně časté góly inkasované ve vlastním oslabení soupeře. Nymburk vstřelil v zápase v přesilovce tři góly. Dva góly padly ve dvojnásobném přečíslení, jedna branka v klasické početní výhodě. „Nabádali jsme hráče, aby v přesilovkách hodně stříleli. Jedna branka padla po střele od modré, druhá po dorážce střely od modré a třetí po kombinaci,“ popsal všechny přesilovkové góly Soudský.

V neděli jede Nymburk do Pelhřimova a pokud chce ještě bojovat o páté místo, musí bodovat. „Je potřeba, abychom si bojovnost a nasazení z tohoto zápasu přenesli i do dalších utkání,“ přeje si Soudský.

JAKUB MARVAN