Druholigoví hokejisté mají za sebou první polovinu zápasů nadstavbové části. V dalším pokračování soutěže porazili nymburští borci na svém ledě celek Jablonce nad Nisou 3:1.

„Myslím si, že oproti zápasu v Sokolově byla naše hra podstatně lepší. Hráli jsme mnohem více kombinačně,“ radoval se z výhry svého celku nymburský kormidelník Petr Vrabec.

Přitom hosté nebyli snadným soustem. „Jablonec byl velmi těžkým a nepříjemným soupeřem, protože velmi dobře bruslil a dorážel nás. Řekl bych, že za dobu mého působení u nymburského týmu, jsem se ještěs žádným takto agresivním mančaftem, který by nám nedal žádný prostor, nesetkal. Bylo vidět, že naši hráči, zejména obránci na to nebyli zvyklí,“ všiml si kouč vítězného celku.

Nymburk ale bojoval až do konce a to se mu vyplatilo.O své výhře rozhodl až v poslední třetině. Po čtyřiceti minutách byl totiž stav 1:1. Pak se v přesilovce trefil Kadeřábek. „Trvala nám rozehrávka, ale přesto jsme měli štěstí. V závěru jsme byli houževnatí a bojovali jsmeo každý kousek ledu. Nakonec se zúročilo i to, co trénujeme, tedy přesilové hry. Potvrdilo se to co říkám, že po přímé střele budeme v přesilovkách těžko dávat góly. V početní výhodě je potřeba trochu zablafovat, dát to vedle a z toho pak můžou góly padat. Jsem rád že se to v dnešním zápase podařilo,“ mnul si spokojeně ruce Vrabec.