„Myslím si, že jsme v tomto utkání byli lepším týmem. Rokycanští se snažili o rychlé protiútoky, několikrát se do nich dostali, ovšem nebylo to takové, jak jsme byli zvyklí v předchozích zápasech. Přece jen jsme tentokrát více bránili,“ pochvaloval si nymburský kormidelník Petr Vrabec.

Nymburku se tentokrát dařily přesilové hry, z nichž třikrát udeřili. „Přesilové hry nám vycházely, podařilo se nám z nich vstřelit tři branky a soupeři tak odskočit ve skóre,“ potěšilo trenéra.

Nebývá zvykem, aby pochvalu sklízeli i rozhodčí. Vrabce ale tentokrát výkon sudích potěšil. „Rokycanští se snažili hrát agresivně, na hraně faulů a v tomto směru bych řekl, že takto dobře jako tentokrát, ještě rozhodčí zápas nikdy neodpískal. Hráči domácích například zakopli o našeho hráče a dožadovali se vyloučení našeho hráče. Jenže rozhodčí toto domácím netoleroval a posílal je na trestnou lavici,“ uvedl Vrabec a přidal příklad. „Jednou dokonce potrestal domácí za to, že jejich hráč si najel na Martince, položil se na něj a očekával, že Martincovi bude odpískáno držení. Závěr pak domácí nezvládli a dopustili se několika hrubých faulů. Měli jsme tedy často výhodu přesilových her. Myslím si, že rozhodčí odvedli pro hokej slušnou práci, což Rokycanští neunesli,“ dodal spokojený nymburský trenér.

Jakub Marvan