Nymburk do utkání nastoupil na čtyři kompletní lajny, v brance dostal při onemocnění Blažíčka šanci Vajner. „Chtěli jsme zkusit hrát na dvacet lidí. Play off je přede dveřmi a chtěl jsem si otestovat výkonnost některých hráčů, kteří nedostávají tolik příležitostí. Chtěl jsem vidět, jak se s tím poperou a s jakým budou hrát nasazením,“ vysvětloval po skončení zápasu nymburský kormidelník Pavel Bičiště.

Nymburk se dostal v zápase do vedení, do kabin však šli radostněji domácí. „Začátek byl z naší strany dobrý, bohužel v závěru třetiny jsme dostali dvě branky. Opět to bylo z prostoru, o kterém se bavíme, že by měl být pokrytý,“ odhalil chyby Bičiště. „Hráči Benešova o sobě ví, jsou to všechno vysocí hráči, kteří ani nemusí na ledě lítat, ale dokáží si to dát. Chodí z druhé vlny před branku a hlavně střílí. Hráli takto všechny tři předchozí zápasy a hráli tak i tentokrát,“ věděl Bičiště.

Nymburk opět položily chyby v obranné činnosti. V polovině zápasu hosté inkasovali dvě branky během minuty, v době, kdy oba týmy hrály ve čtyřech. „Kdybych měl naše hráče po každé chybě posadit, tak za chvíli nemáme s kým hrát. Víme kde děláme chyby, ví to i hráči. Já ale na ledě nejsem a hráči si musí sami uvědomit, kde dělají chyby a snažit se jich napříště vyvarovat,“ má jasno Bičiště. Do poslední třetiny již nenastoupila elitní formace Dvořák – Sirotek – Klíma. „Play off se bude hrát obden, takže jsem je chtěl nechat odpočinout,“ vysvětloval absenci prvního útoku trenér.

JAKUB MARVAN