Nymburští hokejisté si přivezli z Trutnova tři body za vítězství

Trutnov - V posledním zápase před Vánočními svátky zvítězili hokejisté Nymburka na ledě Trutnova. Po překvapivé výhře byl trenér Nymburka Pavel Bičiště samozřejmě spokojený.

24.12.2010

Z hokejového utkání druhé ligy Nymburk - Kutná Hora (1:2)Foto: Foto: DENÍK/Michal Bílek

„Vypadá to, že se nám venku hraje líp než doma. V posledním domácím zápase proti Jindřichovu Hradci jsme totiž hráli dvě třetiny katastrofálně,“ vrátil se ještě Bičiště k neúspěšnému duelu s jindřichohradeckým Vajgarem. V Trutnově se hrálo hodně vyrovnané utkání a výhra se nerodila lehce. „Bylo to dnes z obou stran hodně bojovné.“

V první třetině se diváci branky vůbec nedočkali, ve druhé části se po gólu Dvořáka dostal do jednobrankového vedení Nymburk. „Po té co jsme na začátku třetí třetiny přidali druhou branku, tak jsem začal věřit, že bychom to mohli zvládnout a dotáhnout do vítězného konce,“ řekl Bičiště.

Nymburk opět nevyužil několik přesilovek a dokonce ani dvě poměrně dlouhé dvojnásobné. „Z našich přesilovek jsem zklamaný. Obránci málo střílí a vše nahrávají útočníkům. Místo abychom hráli jednoduše střela a dorážka, pořád se snažíme hrát až do prázdné brány,“ ví Bičiště. Říká se, že tým, který nevyužije přesilovku 5 na 3, nemůže v utkání vyhrát. Nymburk nevyužil dokonce dvě dlouhé dvojnásobné přesilovky, přesto vyhrát dokázal. „Nakonec jsme byli ti šťastnější a vyhráli,“ zářil spokojeností nymburský kouč.

V závěru pak měli několik přesilovek a šancí i domácí, Vajnera v nymburské brance ovšem překonali jen jednou. „Musím Vajnera pochválit. Na konci zápasu náš tým podržel,“ vyzdvihnul výkon brankáře Bičiště.