„Do Žďáru jsme přijeli s vědomím, že je to konsolidovaný a silný tým, který v letošním ročníku získal již devět bodů. Nechtěli jsme vzpomínat na loňský rok, kdy tady Nymburk odehrál velmi špatná utkání. Takže jsme se velmi dobře připravili na první třetinu, kterou jsme zvládli. Dali jsme si za úkol hrát aktivní obranu a to se nám dařilo,“ řekl po utkání kouč Nymburka Pavel Saudský.

Hosté z Nymburka v zápase ani jednou neinkasovali. „Hra je samozřejmě založena na dobrém výkonu brankáře a vzhledem k tomu, že Blažíček odchytal celý zápas s nulou, tak to je vizitka toho, že nám opravdu velmi pomohl. Musím ale pochválit celé mužstvo, protože jsme podali bojovný výkon, ale hlavně se nám podařilo to, co jsme chtěli a to bylo pohlídat si jejich kvalitní hráče. V týmu Žďáru působí starší hráči a zkušenost je na jejich hře znát. Umí si přihrát a umí zahrát přesilovky. Naše hlavní snaha byla nehrát v oslabení, nefaulovat. To se nám dařilo, i když samozřejmě ne pořád. I když jsme ale hráli ve čtyřech, tak se nám podařilo se s tím vyrovnat,“ uvedl Sadský, který byl pochopitelně spokojený. „Jsem nadmíru spokojený, protože odsud se asi body příliš vozit nebudou.“

V týmu se objevili dva novicové Marek Zadina a Petr Ulrych. „Marek Zadina přinesl zkušenost a rutinu do našich útočných řad. Až se více sehraje s hráči, tak to bude ještě určitě mnohem lepší. Je na něm vidět, že je to rutinér a hráč, který nám určitě pomůže. Co se týče Petra Ulrycha, tak to je mladý, bojovný hráč s parametry beka, tak jak je má obránce mít. Je po roční pauze zaviněné operací kolena, ale myslím si, že na to, že nastoupil poprvé po roce, tak podal výborný výkon,“ chválil Sadský.

Jakub Marvan