„Naše porážka byla ještě milosrdná,“ řekl krátce po utkání trenér nymburských druholigových hokejistů, kteří ve druhém kole soutěže prohráli na ledě Písku 1:6.

Domácí byli od prvních minut lepším týmem a šli jasně za vítězstvím. Po první třetině vedli o dva góly, v prostřední části hry přidali další dva zásahy. „Z naší strany to bylo špatné utkání. Řekli jsme si, že budeme hrát v klidu a počkáme, s čím na nás vyrukuje soupeř. Domácí byli narozdíl od nás aktivní ve hře do těla, hodně bruslili a hráli dobře. Prostě nás přehrávali,“ přiznal nymburský kormidelník Pavel Bičiště.

V poslední třetině šel výkon hostujících hokejistů nahoru a tato dvacetiminutovka skončila nerozhodně 1:1. To však nebylo hostům nic platné. „Ale už to bylo z naší strany lepší. Snad nám to pomůže do dalšího zápasu, který hrajeme doma s týmem Žďáru nad Sázavou,“ řekl Bičiště. Sobotní utkání začne na nymburském ledě v 17 hodin.

Ještě vyšší porážce zabránil především nymburský gólman Rückl, který pochytal řadu dalších příležitostí Písku. „Náš brankář zachytal velice dobře a uchránil nás od většího přídělu. Klidně to mohlo skončit 12:1,“ dodal kouč.