„Říkal jsem už před utkáním, že toto utkání nebude jednoduché a má slova se potvrdila,“ načal hodnocení utkání nymburský trenér Petr Vrabec a vyzdvihl důležitost střetnutí. „Slaný stejně jako my totiž potřebuje body. Slaný poslední zápas vyhrál, navíc mají v týmu nového brankáře, který je přišel posílit v boji o záchranu,“ uvedl nymburský kouč.

Hra domácího týmu sice příliš nenadchla a branky padaly až v poslední třetině. „Kdybych měl hodnotit naši předvedenou hru, tak musím říci, že hráči se stále málo tlačí do středu hřiště. Měli jsme sice převahu a puk více na hokejkách, ale místo toho, abychom hráli před soupeřovou bránou, hráli jsme v koutě. Málo jsme stříleli a když už jsme vystřelili, tak střely létaly vysoko vzduchem a takové střely se nedají tečovat,“ řekl Vrabec.

I na Nymbursku bylo vidět, že je svázán potřebou bodovat naplno. „Bylo na nás vidět, že hrajeme pod tlakem, navíc Slaný dobře bránil. Hráči ale vydrželi plnit taktické pokyny což se nakonec vyplatilo. Stačila jedna vyhraná buly, střela bez přípravy a byl z toho gól. Bohužel hráči mají zafixováno, že nejdříve si puk zpracují a pak teprve střílí, což je ale špatně,“ všiml si nymburský kormidelník.

Toho potěšil výborný výkon brankáře Jágra, který drží Nymbur nad vodou. „Chtěl bych ještě vyzdvihnout výkon brankáře Jágra, který nás v důležitých momentech podržel, protože i soupeř si vytvořil dobré šance k zakončení. Bohužel nakonec přece jen jeden gól dostal, když přes zakrytý výhled nic neviděl,“ litoval Vrabec.