„Lidi, kteří byli poblíž, rozhodně neviděli, že by to byl gól. Je to na hlavním rozhodčím a na tom jak je suverénní a má odvahu uznat takový gól. Je kruté prohrát v domácím prostředí na takový gól,“ řekl po zápase trenér týmu.

Co se vlastně stalo? Hosté docílili gólu v době, kdy rozhodčí odpískal přerušení hry, navíc byla posunuta brána. Hostující hráč totiž brankáře Nymburka Jágra dotlačil do brány i s pukem.

Série je nyní 2:2 a rozhodující zápas se hraje zítra na ledě Klášterce. „Počítal jsem, že tuto sérii ukončíme už dnes a budeme mít před dalším kolem volno,“ řekl Vrabec. Ten je svým hráčům za výkon vděčný. „Na soupeři bylo znát, že měl den odpočinku. Naši kluci byli mezitím v práci,“ řekl kouč Nymburka.
Zápas také rozhodlo neproměňování šancí. „My jsme si vytvořili šance, které jsme neproměnili. Čekal jsem, že zvládneme i prodloužení a vyhrajeme na penalty, protože v nich rozhodují hráči. Tady to nerozhodli hráči ale rozhodčí. V tomto směru to beru jako nespravedlivé,“ dodal nymburský trenér.