Vrchlabí – Nymburk 6:3

Nymburk nenastoupil do utkání v plné sestavě. Chyběli Sirotek, Šimek, Dvořák a Haschka. Ovšem ani Vrchlabští nehráli zdaleka kompletní. Domácí tým totiž čekal hned v pátek další přípravný zápas, a tak tým doplnili hráči „farmářského“ týmu Trutnova.

Nymburským hokejistům zpočátku trvalo než si zvykli na větší rychlost a tvrdší hru, postupně se s tím však dokázali vyrovnat. Utkání rozhodly dvě slepené branky v prostřední dvacetiminutovce, kdy domácí dvakrát zužitkovali rychlý protiútok.

„Dobré utkání zahrál Vondrlík, který dříve ve Vrchlabí působil a měl tedy v utkání motivaci ukázat se. Jinak musím říct, že to bylo pro nás prospěšné utkání. Hráči si zkusili, jaké to je, hrát proti rychlé kombinační a tvrdší hře. Byla samozřejmě znát kvalita soupeře, který se v přípravě utkává jen s celky z extraligy a 1. ligy. Přesto si myslím, že pokud bychom domácím nedarovali dvě branky po našich chybách v útočném pásmu, po kterých domácí využili dva rychlé brejky, mohlo utkání skončit i menším brankovým rozdílem,“ řekl po utkání vedoucí mužstva Jaroslav Vlasák.

Branky: Rusnák 2, Plodek, Kornilovs, Mikolášek, Chaloupka – Vondrlík, Kaulfus, Kadeřábek. Třetiny: 1:1, 4:1, 1:1.

Nymburk: Jágr – Kříž, Maršík, Kaulfus, Vlach, Topič, Sem – Vondrlík, Nýč, Kadeřábek – Fišer, Krätzer, Martinec – Iterský, Škaloud, Dulovec.

JAKUB MARVAN